Ułatwienia dla przedsiębiorców przy przetargach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mazowiecki Fundusz Poręczeń Kredytowych, który jest regionalną jednostką, zajmującą się rozwojem instrumentów finansowych, wprowadził do swojej oferty nowy produkt poręczeniowy. Jest nim poręczenie wadialne.

To nowa oferta funduszu, która skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw posiadających siedzibę, oddział lub prowadzących inwestycję na terenie województwa mazowieckiego. Poręczenie wadialne to bezgotówkowa forma wniesienia wadium przetargowego.

W ofercie MFPK proponuje dwie opcje. Pierwsza z nich to pakiet wadialny, stanowiący łączny limit poręczeń wadialnych, ustalony na okres do 12 miesięcy, o jakie w tym czasie może wnioskować przedsiębiorca – maksymalna wartość pakietu wadialnego wynosi milion złotych. Druga możliwość to jednostkowe poręczenie, udzielane w ramach pakietu wadialnego na okres do 90 dni, stanowiącego sto procent wysokości wadium przewidzianego w SIWS.

Fundusz pobiera opłaty od przedsiębiorców za udzielenie poręczenia. Pakiet wadialny to koszt 0,4% wartości pakietu, zaś opłata za poręczenie indywidualne wynosi 1,5% wartości wadium.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji