Pięć medali płocczan na mistrzostwach Polski

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pokazuje 1 z 2

W minioną sobotę odbyły się Mistrzostwa Polski federacji WKSF. Z sześciu startujących zawodników naszego miasta, medale zdobyło aż pięciu z nich.

Zawody odbyły się 17 stycznia w Mińsku Mazowieckim. Z płockiego Klubu Sportowego Fight MZOS na zawody przyjechali zawodnicy: Paulina Wąchała, Paweł Królikowski, Łukasz Falaciński, Przemysław (Przemek Grecki ), Jacek Pawlak i Michał Cholewiński oraz ich trener – Wojciech Burdanowski.

Gościem honorowym mistrzostw był  Marek Piotrowski, kickbokser i bokser, wielokrotny zawodowy mistrz świata w kick-boxingu, który swoją karierę sportową rozpoczynał jako bardzo młody adept jujutsu, a z czasem zainteresował się karate kyokushin. W tej dyscyplinie zdobył mistrzostwo Polski juniorów, a rok później seniorów. W karate stoczył 13 oficjalnych pojedynków i… wszystkie wygrał. Warto wiedzieć, że w 1987 roku Piotrowski rozpoczął uprawianie kick-boxing w formule full contact, mimo że dyscyplina ta była wówczas w Polsce zakazana. Być może to sprawiło, że w 1988 roku zdecydował się na wyjazd do USA, aby tam rozpocząć karierę zawodową. W swojej karierze znokautował m.in. Boba Handegana, Ricka „The Jet” Roufusa, Dona „The Dragon” Wilsona, Boba „The Thunder” Thurmana czy renomowanego Marka Longo. Zawodową karierę zakończył 13 grudnia 1996 r. w Hanowerze wygraną walką bokserską (był bowiem również bokserem). W 2002 r. powrócił do Polski.

wburdanowski

Na zdjęciu: Wojciech Burdanowski i Marek Piotrowski

W Mistrzostwach Polski wzięło udział ponad 200 zawodników z całego kraju. Płoccy zawodnicy wystartowali w formule K-1. Powodem do dumy jest to, że na sześciu startujących zdobyliśmy aż pięć medali.

– Paulina Wąchała – K-1 kobiet do 70 kg – złoty medal
– Jacek Pawlak – K-1 do 90 kg – srebrny medal
– Paweł Królikowski – K-1 kat open – srebrny medal
– Przemysław Grecki – K-1 do 65 kg – srebrny medal
– Łukasz Falaciński – K-1 do 70 kg – brązowy medal.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz filmy z zawodów na kolejnej stronie.

Pokazuje 1 z 2
Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji