Kolejne spotkanie z cyklu „Portret Kobiety”

REKLAMA

We wtorek, 20 stycznia, w NovymKinie Przedwiośnie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Portret Kobiety”. Wyemitowano film pt. „Solidarność według kobiet”, po którym odbyło się spotkanie z reżyserem, Piotrem Śliwowskim.

Impreza rozpoczęła się tradycyjnym kiermaszem. Stoiska były prowadzone przez przedsiębiorcze kobiety oraz artystki, prezentujące ofertę produkowanych przez siebie produktów. – Jestem tu drugi raz i zawsze znajdę coś ciekawego – mówiła nam jedna z uczestniczek. – Te wtorkowe spotkania są swoistym rajem dla kobiety w pigułce. Możemy iść na mały shopping, troszeczkę poplotkować, no i potem obejrzeć fajny film i porozmawiać z ciekawą osobą. Wszystko w jednym miejscu – dodała.

PowiązaneTematy

Co prawda, początkowym zamysłem organizatorek było to, aby co miesiąc w kinie przy ulicy Tumskiej inicjować spotkanie z przedsiębiorczą kobietą. Jednak styczniowa edycja była małym wyłamaniem z konwencji. Kobiety mogły porozmawiać z mężczyzną, który był równie ciekawym towarzyszem spotkania.

Obraz, który został wyświetlony we wtorkowy wieczór, to pierwszy film dokumentalny w Polsce współfinansowany z crowdfundingu, czyli swojego rodzaju zbiórki drobnych datków, dających w efekcie większą sumę. Film opowiedział historię kilku odważnych Polek, których mądrość, determinacja i zaangażowanie w opozycję lat 80. wpłynęły na obecną sytuację polityczną Polski.

„Portret Kobiety” przyciąga w szeregi kina dużą liczbę zainteresowanych tematem. Pomimo nazwy imprezy i grupy do jakiej jest kierowana, może być także ciekawą i przyjemną dla oka alternatywą do spędzenia wieczoru dla mężczyzn. – Zapraszamy również osoby, zajmujące się rękodziełem do współpracy – zachęca Elżbieta Młodziejewska, współorganizatorka imprezy. – Mogą zaprezentować swoje wyroby przed każdym seansem kolejnych edycji „Portretu kobiety” – dodaje.

PetroNews jest patronem medialnym tego wydarzenia.