W poniedziałek na deskach Teatru Dramatycznego w Płocku będzie można podziwiać występy Akademickiego Zespołu Tanecznego „Sonechko” z Żytomierza. Dzień wcześniej artyści wystąpią w Maszewie Dużym.
Akademicki Zespół Taneczny „Sonechko” z Ukrainy ponownie zawita do Płocka. Ostatni raz artyści wystąpili przed płocką publicznością podczas Vistula Folk Festival w 2015 roku. Już 25 kwietnia o godzinie 18 w Teatrze Dramatycznym w Płocku będzie można jeszcze raz podziwiać umiejętności młodych ukraińskich artystów.
Koncert „Słońce dla Ukrainy” jest jednym z punktów trasy koncertowej po Polsce. Zespół promuje kulturę ukraińską i równocześnie wspiera swoją ojczyznę w pozyskiwaniu środków na jej obronę. W programie m.in. ukraińskie tańce ludowe i tańce narodów świata.
30 bezpłatnych zaproszeń można odebrać od 20 kwietnia w Bileterii POKiS (maksymalnie dwie wejściówki na osobę).
Organizatorami koncertu są Urząd Miasta Płocka, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów, Zespół Pieśni i Tańca „Wisła” oraz Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Partnerem wydarzenia jest firma Budmat.
W POKiS’ie dostępne są również bilety-cegiełki na koncert, który odbędzie się dzień wcześniej w Sali Widowiskowo-Sportowej w Maszewie Dużym (24 kwietnia, 16:00). Na wydarzenie zaprasza Urząd Gminy Stara Biała.
Zespół Sonechko powstał w 1937 roku, jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych festiwali i konkursów. Wielokrotnie występował w Polsce, Bułgarii, Czechach, Austrii, Włoszech, na Węgrzech, w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Niemczech, Rumunii, Mołdawii, Litwie, Estonii. Na czele zespołu stoją Artyści Ludowi Ukrainy, Honorowi Obywatele miasta Żytomierz – Tetiana i Mykhailo Guzun.
To jaz tyle urzedow I organizacji potrza coby zorganizowac jeden koncert.Kosztowna jakas ta impreza.A w jakim jezyku jest napisana tego zespolu I jak to sie czyta?
Czy oni nie powinni w tym momencie bronić swojej ojczyzny? Dlaczego zawracacie im głowy o jakieś jasełka?