REKLAMA

Udany finisz wrześniowej rywalizacji dla płockich wioślarzy

REKLAMA

W ostatni weekend września płoccy wioślarze zaliczyli występy na aż czterech wydarzeniach. Zawodnicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego pokazali ducha walki i zdobyli medale.

W ostatnich dniach września płoccy wioślarze wzięli udział w czterech imprezach sportowych. W tym czasie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Wielka Wioślarska o puchar Brdy, maraton wioślarski Run & Row oraz regaty amatorów na Brdyujściu w Bydgoszczy.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

24 września na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików wyjechała grupa młodzików z trenerem Piotrem Sałkowskim. W sobotnio-niedzielnej rywalizacji młodziczki PTW zdobyły dwa medale.

Kinga Nowakowska zdobyła srebro w rywalizacji skifistek, natomiast w parze z Olą Maciaszek zawodniczki wywalczyły brąz w dwójkach. Dodatkowo PTW zajęła trzecie miejsce w rywalizacji klubowej na tych regatach.

fot. materiały prasowe

Wielka Wioślarska o puchar Brdy

W ostatnią sobotę września seniorzy PTW wystartowali w Bydgoszczy, na prestiżowych regatach ósemek – Wielkiej Wioślarskiej o puchar Brdy. Zawody miały już swoja jubileuszową, trzydziestą edycję i miały międzynarodową obsadę.

W wyścigach otwartych na dystansie 2,5 km wystartowała płocka ósemka w składzie: Kamil Krusiewicz, Jakub Aleksandrowicz, Bartek Donarski, Igor Skowyrski, Kuba Kołodziejski, Jakub Pszczółkowski, Mateusz Łęgowik, Sebastian Kaszanek i sterniczka Ola Kołodziejska.

fot. materiały prasowe

Były to wyścigi na czas, osady startowały co dwie minuty i nie miały bezpośredniego kontaktu z przeciwnikami. Ostatecznie podopieczni trenera Bogdana Zalewskiego (PTW), zajęli czwarte miejsce. Wygrała reprezentacja Litwy przed osadą gospodarzy – LOTTO Bydgostia i osadą z Berlina.

– Choć nasza osada w rywalizacji krajowej był druga, to do dogrywki na dystansie sprinterskim zakwalifikowały się dwie pierwsze z klasyfikacji ogólnej: Litwa i osada LOTTO – zaznacza Płockie Towarzystwo Wioślarskie.Maraton wioślarski Run & Row

Trzecia imprezą zorganizowaną z dużym rozmachem był maraton wioślarski Run & Row w Toruniu. Skład płockiej osady biorącej udział w tym wyzwaniu był ten sam co dzień wcześniej w Bydgoszczy.

– To był iście morderczy wyścig, trwał około godziny i miał złożoną formułę – zwraca uwagę PTW – Atmosfera był „podgrzewana” przez relację z trasy i edytowanie międzyczasów. Jedna osada zaliczyła nawet wywrotkę na Wiśle i nie ukończyła maratonu – relacjonują wioślarze.

Zawodnicy startowali na Rynku Toruńskim biegli z łodzią i wiosłami na przystań AZS-u (około 2,5 km), następnie wodowali łódź i płynęli około 6 km na Wiśle, z nawrotem. Następnie zawodnicy z łodzią musieli jeszcze pokonać trasę z powrotem na start.

fot. materiały prasowe

Na rynku każda osada pokonywała sztafetę na ergometrze wioślarskim – 9 x 500 m (również sternicy) ze zmianą zawodników bez zatrzymania ergometru. Gdy ostatni zawodnik, czyli sternik, skończył wiosłować, cały zespół musiał przebiec linię mety.

Bezkonkurencyjna okazała się osada z Litwy, druga na mecie była osada Mistrza Polski – Posnanii, trzeci byli gospodarze, czyli AZS-UMK Toruń. Czwarte miejsce zajęła osada Bydgostii, a piąte osada PTW. Płocczanie pokonali jeszcze pięć innych osad.

Brąz na regatach w Bydgoszczy

Ostatnim wrześniowym wyzwaniem, które stanęło przed zawodnikami Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, były niedzielne (26 września) regaty amatorów na Brdyujściu w Bydgoszczy. Podczas zawodów PTW reprezentowała dwójka mix w składzie: Beata Ogińska i Bogdan Guzior. Płoccy mastersi zdobyli brązowy medal.

Udział płockich wioślarzy w wydarzeniach był możliwy dzięki dobrej organizacji, odpowiednio przygotowanej logistyce oraz wsparciu Urzędu Miasta Płocka i PKN ORLEN.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU