REKLAMA

Uczniowie i przedszkolaki zbierają grosze, by wspomóc potrzebujących

REKLAMA

Konkurs „Detektyw Grosik” 2017 kierowany jest do wszystkich szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, a także przedszkoli i wyższych uczelni. W ramach akcji Gorączka Złota PCK, zbierane są pieniądze o nominałach 1, 2 i 5 groszy.

Akcja zbiórki groszówek polega na zebraniu przez jednostkę szkolną największej wagi „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy, która wspomoże najbiedniejsze dzieci. Konkurs skierowany jest do wszystkich placówek szkolnych i przedszkolnych.

Zebrane monety pozwolą na dofinansowanie wypoczynku letniego, organizowanego przez PCK dla najbiedniejszych dzieci naszego miasta oraz powiatu płockiego. Pozyskane fundusze pozwolą również wesprzeć finansowo zajęcia prowadzone w okresie wakacyjnym organizowane przez PCK i zaopatrzą wyprawki szkolne najbiedniejsze dzieci. Dzięki akcji, rozpowszechniona zostanie idea wolontariatu w środowisku dziecięco-młodzieżowym oraz uaktywni się środowisko dziecięco-młodzieżowe oraz rodziców na uwrażliwienie na nieszczęście drugiego człowieka.

Organizatorem akcji jest Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku. Działania te są elementem ogólnopolskiej kampanii PCK „Gorączka Złota”.Uczniowie szkół na teren placówek przynoszą grosze, które na koniec akcji zostaną zważone i przekazane do siedziby Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku przy ul. Misjonarskiej 22. Akcja trwa od 1 marca do 4 czerwca.

Metody zbiórki monet są dowolne, organizatorzy pozostawiają te kwestię inwencji placówek (np. zbiórka podczas zebrań z rodzicami, festynów szkolnych).

Zebrane monety zostaną zważone, największa waga monet zadecyduje o zwycięstwie szkoły,
przedszkola. O wynikach konkursu powiadomione zostaną zwycięskie placówki drogą mailową lub
telefoniczną. Zwycięzcy w każdej kategorii zostaną wyróżnieni „Statuetką” oraz dyplomem z tytułem
„Największego Pomocnika Detektywa Grosika”. Pozostałe placówki biorące udział w konkursie
otrzymają dyplom uczestnictwa.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU