REKLAMA

Pomogli ofiarom napadów, wypadków, porażenia prądem…

REKLAMA

Płocczanie byli świadkami, jak po mieście przemieszczały się grupy młodych ratowników. Między innymi na alei Roguckiego trwała rywalizacja w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

30 kwietnia odbył się w Płocku pierwszy, rejonowy etap 27. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. W konkursie wzięły udział zespoły złożone z uczniów szkół ponadpodstawowych.

Drużyny musiały zmierzyć się z pomocą ofiarom napadów, wypadków i innych zdarzeń losowych. Na młodych zawodników czekał również test teoretyczny oraz zadanie niespodzianka.

Niespodzianką było z pozoru proste zadanie ułożenia układanki w kształcie czerwonego krzyża. Niespodziewanie podczas wykonywania zadania jedna z osób postronnych zaczynała się krztusić jedzonym jabłkiem, a zadaniem drużyny była właściwa reakcja oraz pomoc poszkodowanemu.Szczególnie trudne było zadanie, w którym ratownicy najpierw musieli rozpoznać zagrożenie dla własnego zdrowia. Ofiara na jednej ze stacji była poszkodowana w wyniku porażenia prądem i zanim można było przyjść jej z pomocą, należało wyłączyć zasilanie.

Zwycięzcy tego etapu będą reprezentować Płock na poziomie wojewódzkim mistrzostw, który odbędzie się 11 maja w Grodzisku Mazowieckim. Na krajowy finał rywalizacji ratownicy powrócą do Płocka. Ostatni etap zaplanowany jest na 6-9 czerwca.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU