REKLAMA

Jak udzielać pierwszej pomocy? W Płocku odbędą się mistrzostwa

REKLAMA

W Spółdzielczym Domu Kultury odbędzie się rejonowy etap XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Rywalizować ze sobą będzie 12 zespołów, reprezentujących szkoły ponadpodstawowe.

30 kwietnia w Spółdzielczym Dom Kultury rozgrywać się będzie pierwszy, rejonowy etap 27. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. W konkursie weźmie udział 12 zespołów, reprezentujących szkoły ponadpodstawowe. Zwycięzcy tego etapu zostaną Mistrzem Pierwszej Pomocy i będą reprezentować Płock w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 11 maja w Grodzisku Mazowieckim. Finał krajowy natomiast zaplanowano na 6-9 czerwca b.r., a odbędzie się – uwaga – w Płocku.

Jak zapowiadają organizatorzy, w trakcie konkursu rywalizować będą pięcioosobowe zespoły, których zadaniem będzie udzielenie pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane będą przy użyciu profesjonalnych środków oraz rekwizytów, co sprawi, że będą wyglądać bardzo realistycznie, tym bardziej, że odbywać się będą również na zewnątrz, na terenie osiedla Tysiąclecia.Program:
Godz. 9.30 – 10.00 rejestracja zespołów – Spółdzielczy Dom Kultury
Godz. 10.00 – Oficjalne otwarcie Mistrzostw
Godz. 10.30 – ok.14.00 – ćwiczenia w terenie
ok. godz. 14.00 – Posiłek
ok. godz. 15.30 – 16.00 – zakończenie Mistrzostw, wręczenie nagród i dyplomów – Spółdzielczy Dom Kultury.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU