REKLAMA

Marcin Kydryński i Zbigniew Chlewiński w Książnicy Płockiej

REKLAMA

Książnica Płocka przygotowała dwa spotkania autorskie. Pierwsze odbędzie wraz z promocją książki „Poprawianie masek. Wokół pisarstwa Kazimierza Truchanowskiego” oraz z udziałem redaktora – Zbigniewa Chlewińskiego. Podczas drugiego spotkania będzie można osobiście porozmawiać z Marcinem Kydryńkim, autorem książki „Biel. Notatka z Afryki”.

Już 30 marca o godz 17 odbędzie się promocja książki „Poprawianie masek. Wokół pisarstwa Kazimierza Truchanowskiego”. Spotkanie odbędzie się z udziałem Zbigniewa Chlewińskiego.

Zbigniew Chlewiński jest polskim prozaikiem i znakomitym tłumaczem (przekładał m.in. „Zamek” Franza Kafki i „Człowieka bez właściwości” Roberta Musila). Redaktor tygodnika „Nowiny Literackie”.

Autor powieści „Totenhorn”, trylogii „Zatrute studnie” (lica Wszystkich Świętych, Apteka Pod Słońcem, Zmowa demiurgów) oraz tetralogii „Młyny Boże” (Niepokój, Tyranie, Zdejmowanie masek, Piekło nie zna snu).6 kwietnia o godz. 17 odbędzie się natomiast promocja książki Marcina Kydryńskiego „Biel. Notatki z Afryki”. Spotkanie odbędzie się z udziałem autora. Promocji towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Okręgową Izbą Lekarską.

Opowieści Marcina Kydryńskiego o Afryce to zapis wielu podróży, które autor odbywał przez ponad dwadzieścia lat. Opis wrażeń i wspomnień białego człowieka na Czarnym Lądzie uzupełniają wyjątkowe zdjęcia, pokazujące Afrykę oczami autora.

– Jeśli poczują się Państwo poirytowani, że jest to książka zbyt osobista, intymna, że nie przypomina niczego, co już znacie, to może dobrze. Tylko tak mogło być. Jeżeli ktoś nazwie ją albumem fotograficznym, sprawi mi przyjemność. Gdy uzna, że to książka o Afryce, nie będę się spierał. Na nieprzyjemny zarzut, że jest w istocie autobiografią, nie będę umiał odpowiedzieć, zażenowany, przyłapany na gorącym uczynku. Sam myślę o «Bieli» jak o notatkach na marginesach książek, które zawsze mam ze sobą w podróży, bo lubię rozmawiać ze znacznie mądrzejszymi od siebie – mówi Marcin Kydryński.

Miejsce obydwu spotkań: sala kolumnowa Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 6, tel. 24 268 00 33). Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU