Tysiąc śmiałków pobije rekord Polski w płockim ZOO?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dokładnie 999 osób weźmie udział w niecodziennym wydarzeniu na jakie zaprasza płocki Ogród Zoologiczny. Ma tam zostać pobity rekord Polski w ilości ludzi, którzy przenocują w ZOO. Oprócz snu pod gołym niebem organizatorzy zapewnią wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie ZOO z opiekunami zwierząt, pokaz zwierząt terrarystycznych i ognisko.

Wyobrażałeś sobie, jak to jest spędzić noc w ZOO? Teraz będzie można sprawdzić to na własnej skórze, poczuć atmosferę przebywania wśród dzikich zwierząt  i wsłuchać się w odgłosy nocy. Z taką propozycją wychodzi płockie ZOO, w którym w nocy z 5 na 6 lipca (piątek/sobota) odbędzie się “ZooNoooc”.

Wejście na teren ZOO rozpocznie się o godz. 20. Warunkiem wstępu jest przyniesienie wypełnionego formularza rejestracyjnego, który do pobrania jest ze strony internetowej www.zoo.plock.pl (tam również dostępny jest regulamin) oraz okazania dowodu osobistego lub innego dokumentu. Osoby do 18. roku życia muszą znajdować się pod opieką i nadzorem rodziców lub innych osób dorosłych. Wstęp będzie miało pierwsze 999 osób.

Chętni powinni zabrać ze sobą termos z gorącą herbatą, latarkę, karimatę, materac, koc, śpiwór, płaszcz przeciwdeszczowy itp. Zamknięcie bram do ZOO nastąpi o godz. 23. Podczas imprezy będzie można wesprzeć dowolną kwotą kupno leków i szczepionek dla zwierząt.

Wśród atrakcji znajdzie się m.in. zwiedzanie ZOO z opiekunami zwierząt oraz ognisko. Gościem specjalnym będzie podróżnik, dziennikarz telewizyjny i pomysłodawca akcji – Michał Łukasiewicz. Wśród uczestników wylosowane zostaną osoby, które będą mogły uczestniczyć w porannym przygotowaniu pożywienia w kuchni, napełnieniu pokarmem zabawek dla słoni na ich wybiegu oraz karmieniu fok i pingwinów.

Program:
5 lipca
20.00 – 23.00 – Rejestracja uczestników (konieczny wydrukowany formularz zgłoszeniowy + dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem).
Zwiedzanie ZOO, opiekunowie zwierząt będą opowiadać o swoich podopiecznych przy wybranych ekspozycjach. W Pawilonie Herpetarium pokaz zwierząt terrarystycznych. Na placu „przy grzybku” ognisko.
23.00 – Zamknięcie bramy wejściowej. Na placu „przy grzybku” powitanie uczestników przez Dyrekcję ZOO i Michała Łukasiewicza.
24.00 – 5.30 – Cisza nocna, rozpoznawanie głosów zwierząt.
6 lipca
5.30 – Pobudka.
6.00 – Plac „przy grzybku” – losowanie uczestników ZOONOOCy, którzy będą uczestniczyć w czynnościach: przygotowanie pożywienia dla zwierząt w kuchni, napełnienie zabawek dla słoni na ich wybiegu, karmienie fok, karmienie pingwinów.
6.30-7.30 – Pora karmienia zwierząt.
8.00 – Zakończenie ZooNooocy.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji