REKLAMA

Tygrys, pantera, renifery… Zoo zaprasza na trasę zimowego zwiedzania

REKLAMA

Urządzanie domu dla tygrysów syberyjskich i panter śnieżnych dobiegło końca. Dlatego już oficjalnie, od 3 grudnia płockie zoo ma nowych mieszkańców. Jak już pisaliśmy, w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku pojawiły się również renifery, które razem z nowymi drapieżnikami oraz ośmioma innymi zwierzętami są głównymi atrakcjami nowo otwartej trasy zimowego zwiedzania.

– Jestem przekonany, że będzie to kolejna z atrakcji płockiego zoo, a następne są już przecież w przygotowaniu, ale dzisiaj cieszmy się tym, że przyjechały do nas pantery i tygrysy – powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej, poświęconej „przywitaniu” nowych zwierząt, prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Zgodnie z zaleceniami hodowlanymi, zwierzęta do nowego miejsca zamieszkania przywożone są stopniowo I pojedynczo. W związku z tym na nowym wybiegu płockiego zoo pojawiły się: półtoraroczny samiec tygrysa syberyjskiego, który przyjechał do Płocka z zoo w Holandii i chętnie pozował do zdjęć oraz również półtoraroczna, samica pantery śnieżnej, która trafiła do naszego miasta z zoo w Szwajcarii, jednak z racji tego, że jest płochliwa dzisiaj nie chciała brać udziału w uroczystości.

Kolejne zwierzęta będą pojawiać się w zoo z biegiem czasu. I tak już w przyszłym tygodniu do płockiego ogrodu zoologicznego zawita samiec pantery śnieżnej z zoo w Anglii.Podczas czwartkowej uroczystości, dyrektor zoo w Płocku, Krzysztof Kelman przyznał prezydentowi Płocka, Andrzejowi Nowakowskiem. certyfikat honorowego opiekuna zwierząt w płockim zoo. A na zakończenie tego wydarzenia w pawilonie herpetarium odbyła się także projekcja filmowa pokazująca jak powstawały wybiegi dla tygrysów syberyjskich i panter śnieżnych oraz jak przebiegał transport tych zwierząt do Płocka.

Również w czwartek została zainaugurowana trasa zimowego zwiedzania, podczas której każdy odwiedzający płockie zoo, pozna gatunki zwierząt z krain zimna i śniegu. Wśród jedenastu „przystanków” tej specjalnej zimowej trasy, miłośnicy zwierząt zobaczą daniele, żurawie mandźurskie, renifery, orłany, gorale chińskie, pantery śnieżne, tygrysy syberyjskie, cietrzewie, tragopany plamiste, makaki japońskie, foki szare oraz sowy śnieżne i puszczyki mszarne.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU