REKLAMA

Tornistry pełne uśmiechu trafiły do potrzebujących dzieci

REKLAMA

Zakończyła się właśnie akcja, przebiegająca pod hasłem: „Tornister pełen uśmiechów”. Ponad 1,1 tysiąca plecaków z wyprawkami trafiło do dzieci z 47 parafii diecezji płockiej. To ogromna pomoc, zwłaszcza dla rodziców, których nie stać, aby zapewnić dzieciom wystarczające szkolne wyprawki. 

Akcja „Tornister pełen uśmiechów” była skierowana do osób, które znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej. To im była potrzebna najbardziej doraźna pomoc. Do dzieci z tych rodzin trafiły plecaki po brzegi wypełnione przyborami szkolnymi. Dzięki wparciu parafian, każdy z zespołów mógł liczyć na zebranie odpowiedniej ilości artykułów potrzebnych do przygotowania uczniowskiej wyprawki.

PowiązaneTematy

Nie jest tajemnicą, że dzieci z biedniejszych rodzin wstydzą się swoich szkolnych przyborów. Chociaż wiedzą, że rodzice nie mogą pozwolić sobie na duże wydatki, to często ich rówieśnicy są z tego powodu dużo mniej wyrozumiali. W tym roku, dzięki Caritas Polska, przynajmniej na twarzach części z najmłodszych uczniów będzie gościł uśmiech. W plecakach, które otrzymały, znalazły się piórniki, długopisy, zeszyty czy też bloki rysunkowe.W płockiej parafii pw. Świętego Krzyża rozdanych zostało 40 nowych tornistrów. Parafianie przynosili do kościoła przybory, które następnie przydzielane były do poszczególnych plecaków. Część wyposażenia została zapewniona dzięki zbiórce do puszek kwestarskich, która odbywała się przed świątynią, tuż po niedzielnych mszach świętych.