REKLAMA

Ewakuacja bloku przy ul. Kossobudzkiego w Płocku, pobliskiego przedszkola i szkoły. „Wyprowadzali nas antyterroryści” [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

W piątek rano otrzymaliśmy informację o ewakuacji bloku przy ul. Kossobudzkiego 9 w Płocku. Dyrektor pobliskiej szkoły podstawowej nr 3 poinformowała również, że uczniowie na kilka godzin lekcyjnych zostają przeniesieni z budynku A do C. Straż pożarna jest na miejscu, ale nie udziela informacji. Co się dzieje?

W piątek, 15 listopada, już po godz. 7 rano otrzymywaliśmy informacje od czytelników o akcji służb w bloku przy ul. Kossobudzkiego 9. Pisali o ewakuacji mieszkańców i otoczeniu pobliskiej szkoły podstawowej nr 3 taśmami.

PowiązaneTematy

– Na miejscu są antyterroryści, wyprowadzili nas z mieszkań, kazali brać dokumenty – napisała do nas czytelniczka. – Powiedzieli, że dowiemy się jutro z tv co się dzieje, legitymowali wszystkich opuszczających mieszkania – opisywała.

Dyżurny Państwowej Straży Pożarnej przekazał, że jest to sprawa policji. Ewakuację potwierdziła dyrektor SP3, Bożena Rulak.

– W dniu dzisiejszym pierwsze 3 godziny lekcyjne wszystkie klasy z budynku A przy ul. Kossobudzkiego mają zajęcia w budynku C przy ul. Królowej Jadwigi, ze względu na przeprowadzaną ewakuację w bloku przy ul. Kossobudzkiego 9 – napisała do rodziców w dzienniku elektronicznym szkoły.

Skontaktowaliśmy się z Komendą Miejską Policji w Płocku.

– Ulica Kossobudzkiego jest całkowicie zamknięta do czasu zakończenia czynności przez służby bezpieczeństwa – potwierdza mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji. – Policjanci zabezpieczają teren. Trwa ewakuacja mieszkańców bloku przy ul. Kossobudzkiego, osób przebywających w Przedszkolu nr 17 i Szkoły Podstawowej nr 3 – informuje.

Przyczyn ewakuacji jednak nadal nie znamy.– Czynności służb prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Płocku – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska. – Apeluję o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy zabezpieczających teren – dodaje.

Jak się dowiedzieliśmy, działania przy ul. Kossobudzkiego 9 prowadzi Centralne Biuro Śledcze Policji. Policjanci z Płocka zabezpieczają teren. Trwa nadal ewakuacja mieszkańców bloku oraz osób przebywających w sąsiadujących placówkach oświatowych.

Aktualizacja

Jak podaje RMF FM, w mieszkaniu na 9. piętrze bloku przy ulicy Kossobudzkiego natrafiono na substancje do produkcji materiałów wybuchowych oraz już gotowe materiały wybuchowe. Trwa ich zabezpieczanie i wynoszenie z lokalu. W tej sprawie zatrzymano mężczyznę, który zajmuje mieszkanie.

– Na tę chwilę ewakuowanych zostało ponad 160 osób, ewakuacja nadal trwa. Cześć osób ewakuowanych udała się do rodziny, część do pracy. Niektóre z osób oczekują na zakończenie akcji w specjalnie podstawionych autobusach – informuje mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Akcja została zakończona o godz. 12, mieszkańcy mogą wracać do swoich mieszkań. Łącznie ewakuowanych było około 430 osób.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 14

 1. pikuś says:

  Co tam się odpierd@la???

 2. Zdzisiu says:

  Co te ludzie w Płocku po chalupach trzymają Brudasy!

 3. Lysy says:

  Plocczoki się zbroja….

 4. Anonim says:

  co tam się w końcu dzieje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU