To będzie ich wieczór marzeń… Zoo zaprasza

REKLAMA

14. edycja imprezy „Wieczór marzeń w ZOO” odbędzie się w przedostatni dzień maja. Płocki ogród zoologiczny rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń.

Jak co roku, zoo w Płocku zaprasza dzieci niepełnosprawne i przewlekle chore na „Wieczór Marzeń w ZOO”, który odbędzie się w środę, 30 maja, od godziny 18. Wstęp na to wydarzenie, jak zawsze, jest bezpłatny – za okazaniem zaproszeń.

PowiązaneTematy

Na wszystkich gości czekać będą zabawy z animatorami, dmuchane zjeżdżalnie, występy grup tanecznych, prezentacje służb militarnych: wojsko, policja, straż miejska, saperzy, służba więzienna, miasteczko rycerskie, plener plastyczny, spotkanie z psami – Dogoterapia, pokaz i przejażdżki motocyklami, poczęstunek, wieczorne zwiedzanie ZOO z przewodnikami, a także upominki dla uczestników.

Przypomnijmy, że podobne imprezy organizowane są w ogrodach zoologicznych na całym świecie. Płocki Ogród Zoologiczny przyłączył się do tej akcji w 2005 roku. Celem projektu jest integracja oraz uświadomienie dzieciom i ich najbliższym, że są bardzo ważnymi członkami lokalnej społeczności, mającymi prawo do zabawy, nauki i rozrywki.

– Podczas tego wydarzenia prezentujemy dzieciom Ogród Zoologiczny o nietypowej porze – wieczorem. Uczestnicy mogą obserwować zachowania zwierząt układających się do snu, zajrzeć na zaplecza, pogłaskać i dotknąć niektórych zwierząt. W tym dniu dzieci chore i niepełnosprawne są w Ogrodzie traktowane jak VIP-y, a uczestnicząc w nietypowym zwiedzaniu ZOO mają poczucie szczególnej przygody – wyjaśniają organizatorzy.

W organizację „Wieczoru Marzeń w ZOO” włączyło się wiele osób i instytucji zaangażowanych w działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Zgłoszenia udziału przyjmowane są telefonicznie: 24 366-05-17 lub e-mailowo: dorota.raniszewska@zoo.plock.pl, najpóźniej do dnia 23 maja 2018 r. Każdemu niepełnosprawnemu dziecku mogą towarzyszyć rodzice lub opiekunowie oraz rodzeństwo.

13. Wieczór marzeń w płockim zoo