REKLAMA

Tłumy na Ale Brasil! [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Piątkowy koncert gwiazd jazzowych – Henryka Miśkiewicza i jego córki Doroty Miśkiewicz – przyciągnął tłumy. Z towarzyszeniem Płockiej Orkiestry Symfoniczną artyści wykonali m.in. utwory brazylijskich kompozytorów.

PowiązaneTematy

Henryk Miśkiewicz to według Związku Producentów Audio-Video jazzowy artysta roku 2012. Według miłośników tego gatunku muzyki, artysta wielu ostatnich lat, co doceniają chociażby pisma branżowe, przyznając mu nagrody za grę na saksofonie altowym i klarnecie. Jego dzieci są równie muzykalne – syn Michał jest aktualnie perkusistą Tomasza Stańki, natomiast córka jest doskonałą skrzypaczką i jeszcze lepszą wokalistką, która wydała już cztery płyty.

Rok temu powstała ostatnia z nich – „ALE”, z której utwory usłyszeliśmy w trakcie koncertu 25 października. Publiczność zachwycała się również utworami brazylijskich kompozytorów i muzyków: Antonio Carlosa Jobima, Sergio Mendesa i Miltona Nascimento – współtwórców bossa novy.Był to niewątpliwie doskonały koncert, co potwierdza chociażby fakt tak dużej ilości chętnych do wysłuchania go, że trzeba było dostawiać krzesełka. Oprócz gwiazd i świetnej gry Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Filipczaka, złożyła się na to także gra grupy towarzyszącej: klawiszowca Pawła Tomaszewskiego, gitarzysty Marka Napiórkowskiego, perkusistów Michała Miśkiewicza i Roberta Lutego oraz kontrabasisty Roberta Kubiszyna.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU