REKLAMA

Terytorialsi wrócili do domów. Święta spędzili na granicy z Białorusią [ZDJĘCIA, FILM]

REKLAMA

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zakończyli działania na granicy. Pod koniec grudnia mazowieccy Terytorialsi zastąpili swoich kolegów z innych jednostek.

Okres świąteczno-noworoczny był intensywny dla żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mundurowi wspierali Straż Graniczną i, razem z innymi służbami, czuwali nad bezpieczeństwem granic Polski. Od 27 grudnia przebywali z daleka od rodzin, na wyznaczonym w pasie przygranicznym posterunku.

Wszyscy żołnierze powtarzali zgodnie, że w ten sposób chcą wypełnić jedną z obietnic, którą złożyli, wypowiadając słowa roty wojskowej przysięgi: „Bronić jej niepodległości i granic”.

– Służba przebiegła przede wszystkim bezpiecznie, a nasi żołnierze w 100% zrealizowali postawione przed nami zadnie – mówił dowodzący całym zgrupowaniem mjr Artur Wasilewski, dowódca 62 batalionu lekkiej piechoty w Radomiu.

– Jestem dumny, że mogłem dowodzić tak zaangażowanymi żołnierzami. Wszyscy zasługują na słowa uznania. Był to dla nas także pierwszy poważny test, gdzie umiejętności zdobywane na poligonach i podczas ćwiczeń, mogliśmy wykorzystać w praktyce – dodaje.

Do głównych zadań sił MBOT należały patole, zarówno piesze, jak i zmotoryzowane w wyznaczonej strefie. Wydzielony został także specjalistyczny sprzęt, m.in. maszty oświetleniowe i agregaty.

– To był intensywny czas, ale wracamy z poczuciem dobrze wykonanego zadnia. Pogoda i warunki nas nie rozpieszczały, ale nikt z nas nie narzeka, bo wojsko nie szuka wygód. Podczas służby niczego nam nie brakowało, a największą nagrodą, jaka nas spotkała, była przychylność ze strony miejscowej ludności, której doświadczaliśmy na każdym kroku – podkreśla żołnierz 6MBOT, biorący udział w działaniach na granicy.Warto zaznaczyć, że działania Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach wsparcia Straży Granicznej, spotkały się ze  słowami uznania i podziękowaniami, które dla wszystkich żołnierzy 6MBOT na ręce dowodzącego zgrupowaniem mjr. Wasilewskiego przekazał komendant lokalnej placówki Straży Granicznej.

Żołnierzy pełniących służbę na granicy, z opłatkiem i noworocznymi życzeniami, odwiedził w sylwestrowy dzień dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej pułkownik Witold Bubak. Dowódca spotkał się nie tylko z żołnierzami, którzy odpoczywali po trudach dyżuru, ale przede wszystkim z tymi, którzy pełnili służbę na posterunkach. Ten mały, ale sympatyczny gest pozytywnie wpłynął na wysokie morale i dyscyplinę panującą wśród żołnierzy.

Terytorialsi wrócili już do swoich najbliższych, swoich domów i codziennych obowiązków. Czekają na kolejne wyzwania i deklarują stawiennictwo na kolejne wezwanie, by znów wyruszyć w kierunku granicy.

fot. MBOT
fot. MBOT
fot. MBOT

Żołnierze z 6MBOT zastąpią kolegów na granicy z Białorusią

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU