REKLAMA
REKLAMA

Tak wygląda rekinarium… na razie

REKLAMA

Wielkimi krokami zbliża się finalizacja projektu Płockiego Ogrodu Zoologicznego pt. rekinarium. Harmonogram prac przewiduje oddanie inwestycji 20 kwietnia 2016 i nic nie wskazuje na opóźnienia. 

Wykonanych zostanie kilkanaście zbiorników wodnych, a największy z nich będzie miał pojemność ponad 40 000 litrów. Koszt całej inwestycji w przybliżeniu wynosi 6 mln złotych. Do akwarium wejdziemy na dwa sposoby – schodami w dół z poziomu zero, albo wyjściem zewnętrznym. Poruszać się będzie można jednak tylko w jednym kierunku, zakończonym wyjściem na zewnątrz budynku.

PowiązaneTematy

Na miejscu inwestycji została już zamontowana największa szyba, która nie jest ze szkła, ale specjalnego, odpornego na pęknięcia materiału, który można nawet polerować w przypadku zarysowań. Mierzy ona aż 12 metrów, waży 3 tony, a grubość materiału to 10 cm.

Są również mniejsze szyby, za którymi zobaczymy inne gatunki ryb. Dla maluchów pewnie największą atrakcją będzie specjalny basen, w którym pływające rybki będzie można… dotknąć.

Na miejscu trwa właśnie montaż specjalnej trybuny, na której goście zoo będą mogli usiąść i oglądać rekina w ruchu. Robotnicy z uśmiechem twierdzą, że prace idą bardzo dobrze i termin powinien być dotrzymany.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm: W&P s.c. Sławomir Wiciński, Robert Piątkowski, która partycypowała przy takich inwestycjach jak CH Złote Tarasy czy Galerii MOSTY, oraz Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane MARBUD.