REKLAMA

Święto policji w Płocku

REKLAMA

Płoccy policjanci w miniony piątek obchodzili 99-lecie powstania formacji w Polsce. Z tej okazji w sali koncertowej szkoły muzycznej odbyła się gala, podczas której wręczono wiele wyróżnień. Pojawiła się też hojna darowizna.

20 lipca w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Płocku odbyła się gala z okazji 99-lecia policji w Polsce. W uroczystości, poza funkcjonariuszami, uczestniczyli samorządowcy oraz przedstawiciele służb mundurowych, organizacji i firm zaprzyjaźnionych z Komendą Miejską Policji w Płocku.

Komendant Miejski Policji złożył wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom podziękowania za dobrą służbę i pracę. Sławomir Żelechowski podkreślił, że liczba odnotowanych przestępstw w ostatnich sześciu miesiącach, w tym tych najbardziej uciążliwych społecznie, jeszcze nigdy nie była tak mała.

Nie zabrakło podziękowań dla władz Płocka i powiatu oraz pozostałych służb mundurowych, instytucji i organizacji, które na co dzień wspierają i współrealizują działania na rzecz bezpieczeństwa. Komendant wręczył również policjantkom i policjantom nominacje na wyższy stopień służbowy.

Prezydent Andrzej Nowakowski i Starosta Płocki Mariusz Bieniek wręczyli funkcjonariuszom ufundowane przez władze wyróżnienia z okazji Święta Policji. Panowie także złożyli podziękowania za dobrą służbę.

Podczas gali, Wioletta Kulpa, Kierownik Działu Sponsoringu Społecznego i CSR w PKN ORLEN, przekazała na ręce komendanta Sławomira Żelechowskiego symboliczny czek na kwotę 30 tys. zł. Pieniądze przekazane policji przez fundację ORLEN DAR SERCA mają zostać przeznaczone na działalność profilaktyczną prowadzoną przez komendę.Święto Policji

Obchodzone 24 lipca Święto Policji nawiązuje do tradycji przedwojennych – tego dnia w 1919 r. powołano do istnienia Policję Państwową. W tym roku policja ma sporo powodów do świętowania – jak podaje GUS, większość mieszkańców Mazowsza ocenia pozytywnie pracę policji i czuje się bezpiecznie.

W 2017 r. w województwie na 10 tysięcy mieszkańców odnotowano 194 przestępstwa, rok wcześniej było to 202. Polepszyła się wykrywalność, ogółem w 2017 r. wyniosła na Mazowszu 60%, wzrost wyniósł w skali roku aż 4 procent.

Lepiej jest też z bezpieczeństwem na drogach, w ubiegłym roku zmniejszyła się w porównaniu z 2016 liczba:

  • wypadków drogowych o 0,7%,
  • ofiar śmiertelnych o 8,7%,
  • rannych o 2,5%.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. płocczanin says:

    Bo prawie nikt nie zgłasza tym nierobom i nieudacznikom bo to strata czasu. Nie znajdą nawet Pałacu Kultury gdyby go ukradli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU