Święto policji – obchody także w Płocku

REKLAMA

W tym roku wypada 95. rocznica powstania polskiej policji. W garnizonie mazowieckim, obejmującym 28 powiatów, służbę pełni 5500 policjantów i pracuje około tysiąca pracowników cywilnych.

Mazowieckie obchody zaplanowano z tej okazji w Płocku w najbliższy czwartek, 17 lipca. Głównym punktem programu związanego z tym wydarzeniem, będzie otwarcie nowej, zbudowanej od podstaw, siedziby Komendy Miejskiej Policji w Płocku przy alei Kilińskiego 8. Inwestycja powstała ze środków budżetu państwa, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta w Płocku.

PowiązaneTematy

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12 Mszą świętą w kościele Św. Stanisława Kostki przy Al. Jachowicza 4, po której nastąpi przemarsz policyjnych pododdziałów wraz z orkiestrą reprezentacyjną policji do nowej siedziby przy Kilińskiego.

Na placu przy komendzie o godz. 13 odbędzie się uroczysty apel, w trakcie którego zostaną odznaczeni wyróżniający się funkcjonariusze, pracownicy oraz partnerzy policji.

Od godz. 14 odbywać się będzie policyjny festyn dla wszystkich mieszkańców. Wystąpi m.in. wspominana już wcześniej orkiestra policyjna, będzie można z bliska zobaczyć policyjny sprzęt – od pojazdów, poprzez specjalistyczne urządzenia, jednostki broni, do wyposażenia ekspertów z laboratorium kryminalistycznego. Przygotowane będą liczne zabawy i konkursy adresowane do dzieci, oczywiście o tematyce związanej z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Do dyspozycji wszystkich będą mobilne strzelnice, symulatory dachowania oraz jazdy na skuterze, kino 5D z filmowymi projekcjami brawurowej i niebezpiecznej jazdy samochodem i jej skutkach – wszystko w celach edukacyjnych, ku przestrodze. Zainteresowani będą mogli zapoznać się z warunkami wstąpienia do służby w policji oraz z różnego rodzaju programami prewencyjnymi.