Stare Dobre Małżeństwo razy dwa! Mamy dla Was bilety na koncert [KONKURS]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Legendarna grupa Stare Dobre Małżeństwo po raz drugi wystąpi ze swoim koncertem w płockim Teatrze Dramatycznym. W trakcie występu będzie można usłyszeć kultowe piosenki z najstarszego repertuaru SDM. My mamy dla Was dwa podwójne bilety na to wydarzenie.

Stare Dobre Małżeństwo występowało w Płocku w listopadzie. Koncert okazał się strzałem w dziesiątkę, bilety zostały wyprzedane. Teraz, na specjalne życzenie publiczności SDM przyjedzie do naszego miasta ponownie. Melomani wysłuchają najpopularniejszych kawałków grupy, wśród nich m.in. „Blues o 4 nad ranem”, „Jak”, „Komunia”, czy „Bieszczadzkie Anioły”, a także najnowszych piosenek, które już uznano za hity: „Topielca” oraz „Ogień zapłonie w nas”.

Stare Dobre Małżeństwo to grupa muzyczna wykonująca poezję śpiewaną. Muzykę do niemal wszystkich piosenek skomponował Krzysztof Myszkowski, założyciel i lider zespołu. Grupa wykształciła się z męskiego duetu wokalno-gitarowego, tworzącego w początkach lat 80. XX wieku, w skład którego wchodzili: wspomniany już Krzysztof Myszkowski i Andrzej Sidorowicz, wówczas licealiści.

Kolejna szansa na posłuchanie SDM na żywo – 11 stycznia o godz. 17. Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewni niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary sześcio- i dwunastostrunowe oraz dobro, cajon, kontrabas, a także niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej.

Drugi koncert Starego Dobrego Małżeństwa odbędzie się w sobotę, 11 stycznia o godz. 17. Bilety w cenie 70 zł dostępne w kasie teatru, tel. 24 266 38 08, 24 266 38 17.

My mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na ten koncert. Co trzeba zrobić, aby zgarnąć bilety?

1. W komentarzu pod tym artykułem odpowiedz na pytanie: Dlaczego to właśnie ja powinienem/powinnam otrzymać bilety na koncert SDM?
2. W odpowiednich polach wpisz swoje imię oraz adres mailowy, który jest niezbędny do prawidłowego rozstrzygnięcia konkursu.

Nagrodę otrzymają internauci, którzy przedstawią najciekawsze, najoryginalniejsze (wg redakcji) uzasadnienia. Na Wasze odpowiedzi czekamy do wtorku, 7 stycznia 2014 r. do północy. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w środę, 8 stycznia. Zwycięzcy zostaną poinformowani mailowo o zwycięstwie. 

Fot. Kamil Wawrzyńcak

Podziel się:

13 komentarzy

 1. Móc przeżyć radość i smutek na raz. Móc płakać ze wzruszenia gdy powrócą te piękne wspomnienia i smutne gdy serce pękało i żyć się nie chciało. Móc zobaczyć radość osoby najbliższej gdy w żywej muzyce rozpływać się będzie. Móc poczuć ciarki i zapomnieć o świecie na tą jedną chwilę. Móc przypomnieć se to wszystko i przeżyć to jeszcze raz. Móc uwierzyć iż marzenia się spełniają. Ta muzyka to moje życie, nie ukrywam iż dużym wydatkiem na mój skromny budżet są owe bilety, To więcej niż pragnienie. SDM to moje życie

 2. Bilety na koncert otrzymać bym chciała,
  bym z wielką radością rodzicom je dała.
  Byłby to prezent za spędzone razem lata,
  ode mnie i mojego młodszego brata.
  Rodzice by razem na koncert się wybrali
  i razem z zespołem głośno śpiewali.
  To byłaby dla nich wielka przygoda
  i jednocześnie super nagroda.
  Dlatego ten konkurs wygrać bardzo chcę,
  by moi rodzice mogli dobrze bawić się!

 3. Napisać by można w cug,
  komentarz, co zwali z nóg.

  „Ale czy warto?
  Może nie warto?
  Ech, chyba warto…
  Tak, tak – warto.
  Bardzo to warto.
  O, tak – to warto.
  Jeszcze jak warto!”

  Jury zasiądzie w składzie muzycznym,
  po komentarzu sympatycznym,
  zwycięzcy szukać będzie,
  który na koncert w nagrodę przybędzie.

  Aż dojdą do moich wypocin małych,
  które z miłości wielkiej powstały.

  I będą czytać następująco:

  Ach dajcie mi bilet, piszę prosząco.
  Zespół ten kocham powalająco.
  Poezja śpiewana to moje życie,
  blues we mnie drzemie nie tylko o świcie!

  Gdy przeczytają – by postanowić
  będą musieli się trochę pogłowić.
  Dałby jej bilet, a nawet dwa może
  niech się dziewczyna ucieszy – daj Boże.

  „Ale czy warto?
  Może nie warto?
  Ech, chyba warto…
  Tak, tak – warto.
  Bardzo to warto.
  O, tak – to warto.
  Jeszcze jak warto!”
  Może dostaniesz bilet swój Marto!

 4. Z anielskim westchnieniem
  Gonię za marzeniem
  By się w końcu spełniło
  I SDM-em wypełniło
  Słowem poetyckim
  Teatr Dramatyczny!
  Bym poezję Stachury
  I życiowe treści
  Mogła poczuć, przeżyć
  I na nowo uwierzyć
  We wrażliwość człowieka
  Co wciąż na lepsze czeka…
  W ten sposób proszę
  O tę chwilę rozkoszy
  Dla mnie i mamy
  W pięknym Płocku czekamy!

 5. Kochani od 19 stycznia mamy z mężem 6 rocznice ślubu nie mamy możliwości nigdy spędzić jej sami :(

  Bardzo bym chciała mężowi zrobić niespodziankę on by się na pewno ucieszył a ja miała bym wymarzoną rocznicę ślubu od 6 lat :)

 6. Kiedyś podczas wędrówek w Bieszczadach, mały bieszczadzki aniołek był w dobrym humorze i wskazał mi drogę, od tej pory zaczęła się moja przygoda z górami. Nie ma roku żebym nie odwiedziła górskich szlaków. Piosenki Starego Dobrego Małżeństwa przypominają mi o szczęśliwych chwilach spędzonych na bieszczadzkim, beskidzkim, czy sudeckim szlaku. Bardzo bym się cieszyła móc usłyszeć SDM na żywo. Jeżeli nie to “Spotkamy się kiedyś u studni
  I będziemy znów tacy młodzi…”

 7. Stare Dobre Małżeństwo….. Ach jak by dobrze było zrobić prezent noworoczny dla moich ukochanych rodziców którzy po prostu Uwielbiają Stare Dobre Małżeństwo, ale niestety nie zdążyłam kupić biletów :-( aż tu nagle konkurs poprostu rewelacja :-) było by miło wygrać Dla Nich te bilety i spełnić ich jedno z Większych Marzeń, a przecież Marzenia są nie tylko po to żeby Marzyć ale również po to aby Marzyć i je spełniać :-) Pozdrawiam :-)

 8. Stare Dobre Małżeństwo to ikona, wręcz instytucja, a nawet filar poezji śpiewanej w Polsce. Tylu cudownych płyt jednej grupy, których poziom muzyczny, ale przede wszystkim tekstowy, jest tak wysoki, nie spotyka się często. Bardzo się cieszę, że zagrają w Płocku – okazuje się że jesteśmy wrażliwi na piękno, które jest podstawą życia w ogóle, oczywiście w pojęciu głębszym niż tylko wizualnym. SDM to wiele pięknych (chociaż nie zawsze) wspomnień – ich muzyka towarzyszyła wielu ważnym momentom w moim życiu. Bezsenne noce z bluesem o 4 nad ranem, czy listopadowe depresje w melodię “Jesieni”. Miło byłoby otrzymać bilety – mama na pewno się ucieszy :-) I byłaby okazja odwiedzić Płock, miasto które zimą strasznie kaszle

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji