REKLAMA

Stąd pochodzi około połowa wody w płockich kranach [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Płockie wodociągi od trzech lat prowadzą modernizację swojej infrastruktury. Tym razem podpisano umowę na doprowadzenie do najnowszych standardów ujęcia wody „Grabówka”.

Od 40 do 60 procent wody płynącej w sieci miejskich wodociągów w Płocku pochodzi z wybudowanego w 1968 roku ujęcia wody „Grabówka”. Pod koniec listopada Wodociągi Płockie podpisały umowę na modernizację tej szczególnie ważnej dla mieszkańców miasta instalacji.

PowiązaneTematy

– Bez tych działań, które obecnie podejmują wodociągi, zmierzających nie tylko do odtworzenia pewnej substancji, z której korzystamy jako mieszkańcy Płocka od ponad 50 lat, ale przede wszystkim udoskonalenia, zmodernizowania, wprowadzenia nowoczesnych technologii, byłoby nam w perspektywie najbliższych, nie tygodni, nie miesięcy, ale lat coraz trudniej utrzymać bardzo dobrą jakość wody, z której korzystają mieszkańcy Płocka – zwracał uwagę prezydent Andrzej Nowakowski.Inwestycję wykona spółka Hydro-marko z Jarocina. Wartość robót to ponad 12,5 mln zł, z czego 6,5 mln zł ze środków unijnych i 3,7 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach prac zostaną wymienione pompy oraz powstanie stacja monitorowania wody surowej online.

– Do tej pory, oczywiście, monitorujemy wodę surową, ale pobierając w odpowiednich momentach próbki właśnie z tej zatoki. Natomiast po modernizacji będzie to nowoczesna stacja, która na bieżąco będzie nas informować o stanie wody wiślanej. Będziemy tam badali podstawowe parametry jak mętność, pH, temperatura, przewodność elektryczna, jak również substancje ropopochodne – wyjaśniał prezes wodociągów Andrzej Wiśniewski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. regionalista says:

  tego wszystkiego , a nawet wiecej, dowiaduje się od kolegów z którymi spędzam czas w ośrodku w Gostyninie

 2. regionalista says:

  Piasek z Tamy trujący niezdatny do użytkowania a woda z tej samej rzeki IDEAŁ TRZASKI? Pogarda Polakami – brak miary do opisania…..

  • regionalista says:

   lubię kupy w każdej postaci, dlatego woda Trzaski to ideał – do picia pyszna, a do mycia też wspaniała. Polecam każdemu prawdziwemu Polakowi.

 3. regionalista says:

  Koło Wyszogrodu jest podziemna rzeka większa od Wisły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU