REKLAMA

Spowodował kolizję i uciekł. Nie uniknął odpowiedzialności

REKLAMA

Mandat karny w wysokości 5 tys. zł otrzymał kierowca opla, który po spowodowaniu kolizji uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci namierzyli go i ustalili, że fragmenty reflektorów znalezione na miejscu zdarzenia pasują do jego samochodu.

Do tego zdarzenia drogowego doszło w ubiegłym tygodniu w Stropkowie (gm. Zawidz, pow. sierpecki). Sprawca spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

PowiązaneTematy

– Policjanci przyjęli zgłoszenie od poszkodowanej, kierującej seatem i rozpoczęli czynności, które miały doprowadzić ich do ustalenia sprawcy. Następnego dnia współwłaściciel samochodu, który został uszkodzony w czasie kolizji zadzwonił do komendy w Sierpcu i poinformował, że prawdopodobnie samochód sprawcy znajduje się na terenie powiatu płońskiego – informuje asp. Katarzyna Krukowska z KPP w Sierpcu.

Kiedy policjanci zaczęli sprawdzać przekazaną informację, okazało się, że nie tylko uszkodzenia w pojeździe jednoznacznie wskazywały, iż auto brało udział w zdarzeniu drogowym, ale i elementy reflektora zabezpieczone na miejscu zdarzenia idealnie pasowały do uszkodzonego opla.Właściciel auta, zapytany o okoliczności powstałych uszkodzeń, przyznał się do spowodowania kolizji na drodze K10. 22-latek tłumaczył się, że uciekł z miejsca zdarzenia z obawy przed konsekwencjami.

Konsekwencji jednak nie uniknął – za spowodowanie kolizji oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia, zgodnie z nowym taryfikatorem, otrzymał mandat karny w wysokości 5 tys. złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. NIE ROZUMIEM says:

    I CO DAJĄ TE KARY, MANDATY. KTO W OGÓLE TO KONTROLUJE? DOPIERO JAK DOJDZIE DO WYPADKU I SKRZYWDZI BOGU DUCHA WINNYCH LUDZI POJAWI SIĘ POLICJA. JEDEN NA MILION A RESZTA HULA DALEJ. POLICJA MUSIAŁABY STAĆ NA WSZYSTKICH DROGACH, WIĘC NIE CHODZI TU O WYSOKOŚĆ MANDATÓW A O WIĘCEJ KONTROLI. ALE PO CO WIĘCEJ KONTROLI JAK MOŻNA DAC WYŻSZE MANDATY, JAK ZWYKLE CHODZI O KASE.

  2. CZYLI says:

    REASUMUJĄC PRZEKRACZAM PRĘDKOŚ 2000ZŁ JADĘ PIJANY POWODUJĘ KOLIZJĘ UCIEKAM NA DRUGI DZIEŃ NAMIERZA MNIE POLICJA , DOSTAJĘ MANDA 5000 ZŁ 10 PUNKTÓW I MAM NADAL PRAWO JAZDY. A TAK JAK BYM SIĘ ZATRZYMAŁ SPRAWA DO SĄDU ZABRANE PRAWO JAZDY ZA ALKOHOL,, GRZYWNA Z MIN. 3000ZŁ, KOSZTY PONOWNEGO KURSU NA PRAWO JAZDY KTÓRE ZDAM ZA 10 RAZEM 3500ZŁ A I JEŻELI JESTEM KIEROWCĄ ZAWODOWYM TO JESZCZE UTRATA PRACY. BRAWO POSKIE PRAWO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU