REKLAMA

Spore podwyżki za wejście do zoo już od stycznia

REKLAMA

23 grudnia br. ukazało się zarządzenie prezydenta Płocka, w którym podwyżce, i to znacznej, ulegają ceny podstawowych biletów jednorazowych do płockiego ogrodu zoologicznego. Podwyżki zaczną obowiązywać już za nieco ponad tydzień.

Przypomnijmy, dotychczas, na podstawie zarządzenia z grudnia 2014 roku, bilet podstawowy jednorazowy kosztował 10 zł, dla dzieci 8 zł, natomiast dla posiadaczy Płockiej Karty Familijnej 3+ – 5 zł. Jeszcze wcześniej, od połowy 2012 roku, bilety dla osoby dorosłej kosztowały 8 zł, dla dziecka 6 zł, a dla posiadaczy karty – 4 zł.

Od przyszłego roku ceny te ulegną dość znacznym zmianom, szczególnie dla osób dorosłych. Bilet podstawowy jednorazowy będzie bowiem kosztował 14 zł, natomiast podstawowy dla posiadaczy Karty Familijnej – 7 zł. Nie zmieniła się natomiast cena biletów ulgowych (8 zł) i dla grup zorganizowanych (7 zł).Co to oznacza dla przeciętnej płockiej rodziny? Zakładając, że składa się ona z mamy, taty i dwójki dzieci, koszt jednorazowego pobytu w zoo (za samo wejście oczywiście) wynosić będzie teraz 44 zł. To drożej w sumie o 8 zł. Jeśli wybieraliście się tam na romantyczne spotkanie w dwójkę i jesteście dorośli (nie macie biletu ulgowego), zapłacicie również 8 zł drożej niż w tym roku.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Spajder says:

    40% ???? Ciekawe komu o tyle pensje poszły do góry.Przypominam tylko że wszystko to co chce zobaczyć jak akwaria i wybieg dla tygrysów jest z kasy mieszkańców i mogli by zarobic na turystach ;-///

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU