SMS powalczy o przełamanie złej passy

REKLAMA

Kolejny bardzo trudny mecz czeka szczypiornistki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, które w środę stoczą bój o ligowe punkty z UKS PCM Kościerzyną.

Dla płocczanek będzie to pierwsze w tym roku spotkanie przed własną publicznością. W ostatniej kolejce SMS wysoko (27:13) przegrał wyjazdowy mecz z Koroną Handball Kielce. Wynik nie jest sensacją, ale fakt, że w drugiej połowie SMS zdobył tylko trzy bramki,  jednak daje do myślenia. Najbliższy rywal zawodniczek to bardzo znana marka w I lidze, z aspiracjami na awans do wyższej klasy rozgrywkowej, więc z pewnością dziewczyny czeka kolejne bardzo trudne spotkanie.

PowiązaneTematy

Kościerzynianki rozpoczęły ten rok od dwóch pewnych zwycięstw. Zwłaszcza pierwszy mecz i jego rezultat jest godny podkreślenia. Zwycięstwo nad AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk 27:19 pozwoliło UKS-owi wskoczyć na fotel lidera i zwiększyć swoją szansę na awans do PGNiG Superligi. Wszystko wskazuje na to, że SMS na pierwsze ligowe punkty w tym roku raczej nie ma co liczyć. To zawodniczki z Kościerzyny są zdecydowanymi faworytkami. Ale, jak to w sporcie bywa, nie zawsze faworyt wygrywa. Dlatego, mimo wszystko, wierzymy w zwycięstwo „esemesiarek”.

W drużynie UKS PCM Kościerzyna występuje płocczanka – Martyna Borysławska, która jeszcze rok temu reprezentowała barwy drugiej drużyny żeńskiej z naszego miasta – Jutrzenki.

Początek spotkania w najbliższą środę o 17.30 w hali Politechniki Warszawskiej w Płocku przy ul. 7 czerwca 1991. Wstęp wolny.