REKLAMA

Słonie oficjalnie powitane. Na dzień dobry stoczyły bitwę o banana.

REKLAMA

Dziś o godzinie 14 w płockim zoo oficjalnie powitaliśmy słonie. Zwierzęta przyjechały do Płocka wczoraj w nocy i potrzebowały chwili odpoczynku. Transport słoni współfinansował PKN Orlen. 

Oba słonie mają 5 lat i przyjechały do nas z Holandii, a konkretnie z Emmen. Mong Tine waży 1700 kg, a Shwe Myar „zaledwie” 1300 kg. – Tak to już jest, że zwierzęta dostajemy za darmo, ale strona obdarowywana musi pokryć koszty transportu. Dziękujemy koncernowi – mówił dyrektor ZOO.

– Cieszę się, że do naszego płockiego zoo zawitały dwa słonie. Dziękuję PKN Orlen, że w połowie sfinansował ich przyjazd. Dziękuję jednak przede wszystkim dyrektorowi i pracownikom, bo to dzięki ich wysiłkom słonie będą atrakcją w naszym ogrodzie – komentował Andrzej Nowakowski. Prezydent przeczytał nawet krótki wierszyk.

– Bardzo nas cieszy powtórna współpraca z zoo. Płocki ogród zoologiczny jest niezwykłym miejscem na turystycznej mapie miasta. Świadczy o tym chociażby liczba odwiedzających – chwaliła Wioletta Kulpa, delegat ds. społeczności lokalnej.Po krótkim wstępie słonie zostały wypuszczone na wybieg. Dzieci przygotowały niezwykłą oprawę. Były transparenty, wiersz, rysunki, a na tablicy obok domu słoni dzieci przyczepiały karteczki z życzeniami dla nowych mieszkańców zoo.

Początkowo nieśmiałe zwierzaki, zyskiwały pewność wraz z kolejnymi owocami rzucanymi w ich stronę. Doszło nawet do małego spięcia o banana ;)

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU