Śledztwo w sprawie marihuany na terenie policji. Powołano biegłego

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kilka dni temu wyszła na jaw kontrowersyjna sprawa konopi, znajdujących się na terenie Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Śledztwo w tej sprawie trwa od końca października.

Konopie ujawniono 29 września, podczas przekazania terenu komendy przez Centralne Biuro Śledcze, na rzecz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Sprawa została przekazana płockiej prokuraturze.

– Prowadzimy śledztwo w sprawie nielegalnej uprawy konopi, która narusza ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii – powiedziała Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka prokuratury. – Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 24 października. Został powołany biegły, który ma ustalić z jakiego rodzaju zielem konopnym mamy do czynienia – dodała Śmigielska.

Jak zdradziła rzeczniczka prokuratury, prowadzone są także ustalenia, które mają wyjaśnić, jaki charakter miała ujawniona uprawa – sadzenie konopi innych niż włókniste, jest zakazane. Nie wiadomo także, czy była to akcja zorganizowana, czy też rośliny znajdujące się na terenie komendy to zwykłe “samosiejki”. – Sprawdzamy jaką ilość ziela konopnego można było uzyskać z tej uprawy – mówiła Śmigielska. – Jeżeli okazałoby się, że plony byłyby znaczne, może wpłynąć to na surowość kary – dodaje.

Policja nie udziela informacji w tej sprawie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji