REKLAMA

SLD potwierdziło swoje poparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej

REKLAMA

Jak można było przypuszczać, SLD oficjalnie potwierdziło swoje poparcie dla ubiegającego się o reelekcję kandydata Koalicji Obywatelskiej, Andrzeja Nowakowskiego. Nadal nie wiadomo co zrobi Partia Zieloni.

8 października płocki Sojusz Lewicy Demokratycznej oficjalnie potwierdził przywoływane od paru miesięcy poparcie dla obecnego, a ubiegającego się o reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej, prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. Wygląda na to, że Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem nie jest do końca „razem”.

PowiązaneTematy

Każdy z członków komitetu ogłosił bądź ogłosi niezależnie, kogo popiera w wyborach na prezydenta Płocka. Stowarzyszenie TuMy już wybrało Tomasza Kominka, SLD zgodnie z zapowiedziami wybrało Andrzeja Nowakowskiego, pozostała tylko kwestia, kogo poprze Partia Zieloni? Czy poparcie prezydenta dla ustanowienia czterech nowych pomników przyrody wystarczy, by „kupić” Zielonych? Prawdopodobnie przekonamy się o tym w najbliższym czasie.

Pomimo oczywistości ogłoszonego 8 października wyboru, SLD podkreśliło jednak w swojej deklaracji, że długo trwała debata nad tym, czy poprzeć któregoś z wystawionych kandydatów, czy też wystawić własnego.

– Traktujemy te wybory bardzo odpowiedzialnie i w rozmowach tych zawsze braliśmy pod uwagę dobro Płocka. Na drugi plan odstawiliśmy ambicje osobiste i wąsko rozumiany interes partyjny. Uwzględnialiśmy także bardzo mocno sytuacje na mapie politycznej Polski, wskazujące na zagrożenia dla polskiej demokracji i polskiego samorządu z takim trudem budowanego, rozmawialiśmy o źródłach tych zagrożeń – zaznacza SLD w swoim oświadczeniu.Partia więc nadal komunikuje, iż poświęca wszystko, zarówno ambicje, jak i interesy, by „obronić miasto i kraj przed zagrożeniem”, jakim w oczach jej członków jest Prawo i Sprawiedliwość.

Przedstawiciele SLD przyznają, że zdecydowali się na poparcie Andrzeja Nowakowskiego za cenę „jego publicznej deklaracji o wspieraniu naszego programu w przyszłej kadencji”, którą też otrzymali od prezydenta podczas konferencji prasowej. Andrzej Nowakowski podziękował za wsparcie udzielone mu przez SLD i powiedział, że jest otwarty na współpracę w następnych kadencjach nie tylko z SLD, ale i z innymi partiami.

Wojciech Hetkowski na pytanie o przebieg rozmów Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Andrzejem Nowakowskim odpowiedział, że negocjacje z prezydentem dotyczyły między innymi propozycji z zakresu oświaty i inwestycji drogowych zawartych w planach SLD.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 12

 1. Kibol says:

  Co to za poparcie? Może jeszcze zrezygnują z kandydowania do sejmiku wojewódzkiego i na radnych jak nie mają solidnego planu…co o oni chcą niby wprowadzać??? Nic nowego i konkretnego już nie wymyślą…SLD w Płocku przypomina mi trochę takich „Leśnych Dziadków”. Partia rządziła niepodzielnie przez całe lata 90-te i jeszcze trochę, swoje już zarobili i teraz tylko chcą sobie spokojnie egzystować, najlepiej nic nie zmieniając, nikogo nie rozliczając. A Nowakowski co ? Będzie teraz realizował ich wielkie plany w zamian za poparcie. Niestety życzę porażki w wyborach.

 2. Artek says:

  Może paradoksalnie po takiej deklaracji spadnie poparcie Nowakowskiemu

 3. yacco says:

  sprzedajne s……y

 4. Lolo says:

  To mogą już wyprowadzić sztandar.

  • stef says:

   i zaśpiewać międzynarodówkę tudzież „przez te oczy zielone itd” co było to oni rozśmieszą nas do łez.. ps 21.10 wybierz kandydata z zasadami a nie miernoty bez polotu…

   • Lolo says:

    Najwyraźniej będzie prezio z kwasami a nie zasadami. Ale to tylko chemia.

 5. precz z komuna says:

  Kiedy wreszcie komuna przestanie mieszać w naszym życiu i nie będzie unosić swego skompromitowanego wrażego łba ? Kiedy te dinozaury z PRLu odejdą na śmietnik historii ?

  • bubb says:

   dlaczego mają odejść ? wcześniej walczyli o posady dla siebie teraz dla swoich dzieci i może wnuków / najstarsi kandydaci mają 70 lat?/ kasa jest ważna a nie zasady czy przyzwoitość.

 6. Podpis says:

  Na zdjęciach nie widzę pani Suszi, co ją na nie stać. Chora czy inna zmora ją dopadła?

 7. pabito says:

  Andrzej chyba ci etatów zbraknie w ratuszu za te poparcia.

 8. Maciek says:

  Hetkowski wyrocznia hahaha może zapytajcie Lenina co on na to i kogo popiera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU