REKLAMA

Skrzynka życzeń dla bezdomnych – pomysł bardzo dobry, ale…

REKLAMA

Wiceprezydent Roman Siemiątkowski odpowiedział na interpelację radnej Iwony Jóźwickiej w sprawie utworzenia skrzynki życzeń dla osób bezdomnych. Jak stwierdził, jest to bardzo dobra inicjatywa. Czy ma więc szansę na powstanie?

Przypomnijmy, radna Iwona Jóźwicka zaproponowała, aby utworzyć w Płocku skrzynkę życzeń dla osób bezdomnych, do której mogliby wrzucać swoje listy potrzeb. Mieszkańcy natomiast mogliby na podtawie tych listów pomagać, przekazując konkretne rzeczy. Radna zaproponowała nawet lokalizację – ogrzewalnię przy ul. Otolińskiej. Ta lokalizacja jednak nie bardzo spodobała się naszym czytelnikom, choć sam pomysł – i owszem.

[button link=”http://petronews.pl/skrzynki-zyczen-w-plocku/” target=”new” color=”#f61313″]Zobacz również: Skrzynki życzeń w Płocku?[/button]

Projekt spodobał się także w ratuszu. – (…) informuję, że jest to bardzo dobra inicjatywa – odpisał wiceprezydent Roman Siemiątkowski. – Anonimowa pomoc mieszkańców może dodać osobom bezdomnym wiary i pewności siebie, by dalej walczyć o godne życie. Może stać się również elementem aktywizującym płocczan i uczącym pomagać innym – stwierdził, dodając, że nie jest to jednak jedyny sposób na walkę z bezdomnością.Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku od 2013 roku realizuje projekt pn. ‚Powrót do domu”, w którym podstawową formą pracy jest streetworking, czyli praca odpowiednio przygotowanych osób z osobami bezdomnymi, nadużywającymi alkoholu i narkotyków, które nie chcą lub nie mogą przebywać w placówkach stacjonarnych. Streetworkerzy kontaktują się z tymi osobami bezpośrednio w ich miejscach przebywania, a więc w pustostanach, ulicach czy ogródkach działkowych.

MOPS złożył już wniosek o dofinansowanie ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Narkomanii Płocka kontynuacji tego projektu w 2016 roku, uwzględniając również skrzynkę życzeń dla bezdomnych. Niestety, złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z otrzymaniem funduszy na ten cel.

– Ze względu na dużą liczbę wniosków złożonych do ww programu, na łączną kwotę przewyższającą wysokość środków finansowych planowanych do wydatkowania na rok 2016, projekt Ośrodka musiał zostać ograniczony do zapewnienia przede wszystkim kontynuacji pracy streetworkerów – przyznał wiceprezydent. – Niemniej jednak, w przypadku wygospodarowania wolnych środków finansowych lub pojawienia się większych wpływów budżetowych w ciągu przyszłego roku, powrócimy do realizacji pomysłu utworzenia w Płocku skrzynki życzeń osób bezdomnych – podsumował.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU