Siedem nowych solarisów w taborze Komunikacji Miejskiej

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Siedem nowoczesnych autobusów miejskich już niebawem wyjedzie na płockie drogi. Umowę na zakup nowych solarisów podpisał prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski i przedstawiciel producenta.

Pojazdy będą przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych i osób podróżujących z wózkami dziecięcymi. Będą to autobusy niskopodłogowe na całej długości, ze wszystkimi wejściami bezstopniowymi, wyposażone w systemy informacji dźwiękowej dla niedowidzących i niewidomych. Producent na ich dostarczenie ma 150 dni.

– Nowe autobusy wyjadą na drogi najpóźniej na gwiazdkę, lecz mam nadzieję, że ta chwila nastąpi wcześniej – powiedział prezes Komunikacji Miejskiej, Janusz Majchrzak. – W sumie mamy już 22 nowe pojazdy co oznacza, że wymieniliśmy jedną czwartą naszego taboru.

We wszystkich nowych autobusach zostaną zamontowane biletomaty, które – jak podaje prezes Komunikacji Miejskiej – stanowią 25 procent sprzedaży wszystkich biletów.

Kupno autobusów to część projektu „Poprawa funkcjonowania systemu transportu publicznego w Płocku”. Podpisanie umowy było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Całkowita wartość projektu to ponad 9 milionów złotych – dofinansowanie z kolei to ponad 8 milionów. – Przez ostatnie 2,5 roku ciężko pracowaliśmy na to, by zmienić jakość płockiej komunikacji miejskiej – zapewniał prezydent, Andrzej Nowakowski. – W ubiegłym roku kupiliśmy piętnaście autobusów, dziś kolejne siedem. Równocześnie rozpoczynamy realizację kolejnych etapów – instalację wiat przystankowych i dynamicznych tablic informacyjnych.

Wiaty i tablice elektroniczne będą informowały pasażerów o rzeczywistym czasie przyjazdu i odjazdu autobusów. – Te udogodnienia pojawią się do końca czerwca przyszłego roku – obiecywał Majchrzak. – Płock jest liderem w dziedzinie informacji pasażerskiej – dodał.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji