Siedem medali dla Sanda Płock w Kaliszu

Na początku kwietnia zawodnicy UKS Sanda Płock wyjechali do Kalisza, aby uczestniczyć w dwóch mistrzowskich imprezach. Na obydwu zawodach rywalizacja była ciężka, ale płocczanom udało się zdobyć aż siedem medali.

Od 6 do 8 kwietnia w Kaliszu odbywały się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Młodszych Full Contact oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych Full Contact. Klub UKS Sanda Płock wystawił na obie imprezy swoją reprezentację.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Młodszych Full Contact

Dominika Tchorek, reprezentująca Sanda Płock w kategorii junior młodszy, pokonała reprezentantkę gospodarzy Wiktorię Kabzińską. Dzięki tej wygranej, uzyskała tytuł Mistrzyni Polski i ma szanse zostać wybraną do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata WAKO Juniorów w kickboxingu, które odbędą się 15-23 września 2018 roku we Włoszech.

tryumf Dominiki Tchorek fot. materiały prasowe

W rywalizacji seniorów, płocczanie doczekali się medalu dzięki Damianowi Soczewce. Zawodnik zakończył rywalizację z brązowym medalem, po trzech bardzo wyrównanych rundach pojedynku z Pawłem Kochańskim z KKS Sporty Walki Poznań.

– W dotychczasowej historii Mistrzostw Polski Seniorów kickboxerskiej pełno kontaktowej formuły full-contact tylko dwóm zawodnikom reprezentującym płockie kluby udało się zdobyć medale. Byli to: Michał Hryciuk, brązowy medal 1996 r. Wrocław oraz Piotr Maślanka, brązowy medal 2000 r. Kalisz. Jak widać, ostatni medal zdobyto aż 18 lat temu, tyle lat więc musieli płoccy kibice czekać na kolejny medal. Damian Soczewka, tegoroczny brązowy medalista  jest dopiero trzecim zdobywcą tego seniorskiego trofeum – mówił trener Piotr Paśnik.

Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych Full Contact

W Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych Sanda Płock wywalczyła jedno złoto, dwa srebra i dwa brązy.

Mistrzem Polski Juniorów Starszych do 60 kg został Radosław Kuzia. W pierwszej walce bez problemu poradził sobie z  Jakubem Wełnowskim ze Smoka Toruń. W finale płocczanin walczył z Maksymilianem Kamińskim z KKS Sporty Walki Poznań. Po trzech widowiskowych rundach, sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości, że Kuzia to starcie wygrał.

Srebrne medale natomiast przypadły w udziale Pawłowi Grzymale (kategoria do 54 kg) oraz Rafałowi Jaworskiemu (kategoria junior do 71 kg). Brązowy medal zdobył dla płockiego klubu Kamil Swat, startujący w kategorii juniorów do 63,5 kg. Krążek z brązu zdobyła również Agata Fijałkowska, która wystartowała w wyższej od swojej kategorii wagowej (do 70 kg), gdyż w jej własnej nie było konkurencji i z automatu uzyskałaby złoto. Niewiele zabrakło, a w tym bardzo trudnym wyzwaniu, które zawodniczka sobie postawiła, udałoby się jej uzyskać srebrny medal. Sędziowie byli podzieleni co do tego, kto powinien wygrać pojedynek o srebro, jednak ostatecznie przypadło ono Weronice Walczak z Klub Sportów PROSNA Kalisz.

W sumie z obydwu imprez zawodnicy klubu UKS Sanda Płock przywieźli dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale.

Wyjazd dofinansował Urząd Miasta Płocka w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2018 roku.