REKLAMA

Sędzia piłkarski z Płocka wystąpi w finale mistrzostw świata?

REKLAMA
Szymon Marciniak, fot. Wikipedia

Pochodzący z Płocka sędzia piłkarski Szymon Marciniak Polak nie będzie sędziował półfinałów mundialu. Jest jednak duża szansa, że zostanie wyznaczony do sędziowania meczu o trzecie miejsce lub wielki finał mistrzostw świata.

To ogromne wyróżnienie dla pochodzącego z Płocka Szymona Marciniaka, który jako jedyny sędzia główny z Polski pozostał na mundialu w Katarze wraz ze swoimi asystentami: Tomaszem Listkiewiczem i Pawłem Sokolnickim, a także z sędzią VAR Tomaszem Kwiatkowskim.

PowiązaneTematy

Ogółem na mistrzostwa FIFA desygnowała 36 arbitrów głównych, 69 asystentów oraz 24 sędziów VAR. Dotychczas Szymon Marciniak poprowadził w Katarze dwa spotkania: Dania – Francja oraz Argentyna – Australia. Zgodnie z decyzją FIFA, polscy sędziowie mają pozostać w Katarze do końca mistrzostw, a to oznacza, że są brani pod uwagę przy wyborze sędziów w finałach mundialu.

Jak na razie wiadomo, że półfinał Argentyna – Chorwacja poprowadzi Włoch Daniele Orsato, natomiast Maroko – Francja sędziować będzie Cesar Ramos z Meksyku.Choć Szymon Marciniak jest uważany za faworyta do finału, trzeba jednak brać pod uwagę, że FIFA może pominąć go przy wyborze sędziów finału, ponieważ w Katarze zostało jeszcze kilka innych zespołów sędziowskich.

Trzymamy kciuki za pomyślną dla polskiego sędziego decyzję.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU