REKLAMA

Są fundusze zakończenie remontu trasy Płock – Sierpc

REKLAMA

Samorząd Mazowsza wygospodarował środki na realizację remontu blisko 3 km trasy między Płockiem a Sierpcem. To ostatni odcinek, który wymagał modernizacji.

Jeszcze w tym roku zakończy się remont głównej drogi łączącej Sierpc z Płockiem. 25 września podpisano umowę na ostatni etap modernizacji prowadzony na odcinku Goleszyn-Zbójno. Na ten cel samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył ponad 2,6 mln zł.

Inwestycja, obejmująca remont blisko 3-kilometrowego odcinka drogi relacji Goleszyn-Zbójno, jest też ostatnim etapem modernizacji prowadzonej przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich na odcinku Sierpc-Bielsk, który jest główną arterią łączącą Sierpc z Płockiem.

– Ten odcinek drogi był systematycznie remontowany i modernizowany od 2008 r. Dzięki naszemu wsparciu udało się m.in. przebudować ul. Płocką w Sierpcu i wybudować rondo. Kompleksową modernizację przeszedł też odcinek na trasie Bonisław-Bielsk. W sumie w ciągu tych 12 lat zmodernizowaliśmy ponad 20,4 km drogi wojewódzkiej za przeszło 37,5 mln zł – mówił marszałek Adam Struzik.W ramach remontu drogi na odcinku Goleszyn-Zbójno usunięta zostanie stara nawierzchnia i wykonana zostanie nowa. Powstaną pobocza i zjazdy do posesji, nowe zatoki autobusowe, a także odwodnienie w postaci przydrożnych rowów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU