REKLAMA

Kolejne znaczne przekroczenie prędkości i zabrane prawo jazdy

REKLAMA

Kierowcy nie mają co liczyć na pobłażliwość policjantów wobec rażących naruszeń przepisów. Kolejne prawo jazdy zostało zatrzymane za nadmierną prędkość.

30 września do grona kierowców, którzy w tym roku stracili prawo jazdy za ponad dwukrotnie przekroczenie „50” w terenie zabudowanym, dołączyła 47-latka z powiatu płońskiego. Płoccy policjanci bezustannie apelują do kierowców, aby ograniczyli prędkość i zachowali zdrowy rozsądek na drodze. Niestety, apel ten nie dociera do wszystkich kierowców, a przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym jest codziennością.

Nadmierna prędkość determinuje występowanie zdarzeń, których finał bardzo często jest tragiczny. To powoduje, że kontrola prędkości pojazdów jest jednym ze stałych zadań policjantów z płockiej drogówki.

– W tym roku blisko stu kierowców już straciło prawo jazdy za ponad dwukrotnie przekroczenie „50” w terenie zabudowanym. W środę rano do tego grona dołączyła 47-latka. Nie zważając na obowiązujące ograniczenie w miejscowości Wola, na drodze krajowej nr 62 kobieta pędziła z prędkością ponad 100 km/h. Nie umknęło to uwadze policjantom z grupy Speed, którzy natychmiast zareagowali i zatrzymali fiata do kontroli – relacjonuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

47-letnia mieszkanka powiatu płońskiego za swoją lekkomyślność straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto, policjanci nałożyli na kierującą wysoki mandat oraz 10 pkt karnych.– Kierowcy nie mają co liczyć na pobłażliwość płockich policjantów wobec rażących naruszeń przepisów. Mundurowi będą nadal surowo karać kierowców, których nieprzemyślane zachowania na drodze mogą doprowadzić do tragedii – podkreśla mł. asp. Marta Lewandowska.

1 października w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem”, po raz kolejny obchodzony był natomiast „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”. Celem działań jest przypominanie i uświadamianie pieszym o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych dla własnego bezpieczeństwa.

Nie żyje dwóch pieszych, ośmiu zostało rannych. Mała rzecz mogła uratować ich życie i zdrowie

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU