REKLAMA

Płocczanka uratowała rannego jeża, mundurowi pomogli

REKLAMA

Płoccy strażnicy miejscy zaopiekowali się rannym jeżem przyniesionym do nich przez płocczankę. Zwierzę trafiło do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Leśnych w Miszewie Murowanym.

W codziennej pracy strażnicy miejscy spotykają się z wieloma różnymi zdarzeniami i zgłoszeniami. Wśród nich są zgłoszenia o rannych ptakach i innych zwierzętach, którym należy udzielić pomocy. Tym razem do siedziby Straży Miejskiej w Płocku jedna z mieszkanek przyniosła jeża, którego znalazła na podwórku przy ul. Padlewskiego.

– Niestety, mały jeżyk był ranny. Płocczanka zabrała go do lecznicy weterynaryjnej, a kiedy jeż otrzymał fachową pomoc, dostarczyła go do naszej jednostki. Jeż był słaby, tylko leżał w kartonowym pudełku. Za pośrednictwem Muniserwisu przetransportowany został do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Leśnych w Miszewie Murowanym, gdzie na pewno otrzyma wykwalifikowaną pomoc, a potem zostanie wypuszczony na wolność – relacjonuje Jolanta Głowacka z SM Płock.Tylko w  czwartek do dyżurnego straży miejskiej wpłynęły również interwencje, dotyczące kota oraz nietoperza.

– Kobiecie, która zaopiekowała się małym jeżem, dziękujemy i gratulujemy właściwej postawy. Gdyby nie ona, ssak na pewno by nie przeżył – dodaje Jolanta Głowacka.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 5

 1. Radmila says:

  W Miszewie Murowanym ?!!! Na pewno dostanie tam taką pomoc jak pamiętny lis po wypadku, któremu wet nie udzielił żadnej pomocy, nawet go nie dotknął, tylko z daleka ocenił jego stan!!!! Zwierzę nie przeżyło:(

 2. Krysia says:

  Nie Płoccy mundurowi pomogli tylko kobieta która znalazła i zawiozła jeża do lecznicy weterynaryjnej takie małe sprostowanie 😉

 3. wydobył z siebie głos says:

  darmozjad

 4. Edzio says:

  Ale sensacja!!!!

 5. Pedal says:

  Brawurowa akcja darmozjadów…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU