REKLAMA

Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

REKLAMA

To już 5. edycja Budżetu Obywatelskiego Płocka. Projekty można składać do 15 sierpnia. Do podziału jest pula 5 mln złotych – 2 mln zostaną przeznaczone na projekty ogólnomiejskie, 3 mln na osiedlowe. 

Zarządzenie w sprawie Budżetu Obywatelskiego podpisał prezydent, Andrzej Nowakowski. Swój projekt może złożyć każdy mieszkaniec Płocka zameldowany na stałe lub czasowo. Osoba składająca wniosek, w dniu jego złożenia musi mieć skończone 16 lat.

Oprócz projektów indywidualnych, dopuszcza się także pomysły zgłaszane przez rad osiedli, grupy mieszkańców, organizacje pozarządowe oraz prezydenta miasta. Kompletne zgłoszenie, poza wypełnionym formularzem, musi zawierać listę poparcia z podpisami minimum 30 osób zameldowanych w Płocku (w przypadku projektu ogólnomiejskiego) lub minimum 15 osób zameldowanych na terenie konkretnego osiedla (w przypadku projektu osiedlowego).

Projekty można składać drogą elektroniczną (za pośrednictwem strony www. mojemiasto.plock.eu), wrzucając je do urn ustawionych w Biurach Obsługi Klienta Urzędu Miasta Płocka albo wysyłając na adres Urzędu Miasta Płocka z dopiskiem „Budżet Obywatelski Płocka”.Listy pozytywnie i negatywnie rozpatrzonych wniosków możemy spodziewać się najpóźniej 6 września. Głosowanie na najlepszy projekt potrwa od 17 września do 2 października. Swój głos będzie można oddać za pośrednictwem Internetu, sms oraz w punktach zlokalizowanych w mieście. Każdy z mieszkańców będzie mógł zagłosować tylko raz, oddając dwa głosy – jeden na projekt ogólnomiejski i jeden na projekt osiedlowy.

W przypadku projektów ogólnomiejskich, wybrane do realizacji zostaną te, które uzyskały największą liczbę głosów (do wyczerpania puli przeznaczonej na ten cel, czyli 2 mln zł). W przypadku projektów osiedlowych, powstaną dwie listy rankingowe. Pierwsza – „procentowa” ze stosunkiem głosów oddanych na dany projekt do liczby mieszkańców danego osiedla. Druga – z bezwzględną liczbą głosów oddanych na dany projekt. Spośród projektów osiedlowych, wybrane do realizacji zostaną te, które uzyskały najlepszy wynik w ramach poszczególnych list rankingowych, do wyczerpania puli środków przeznaczonych na daną listę (czyli po 1,5 mln zł na każdą, łącznie 3 mln zł). Wyboru projektów osiedlowych dokonuje się najpierw z listy pierwszej (procentowej) do wyczerpania puli środków, następnie z listy drugiej (z wyłączeniem projektów zakwalifikowanych już z listy pierwszej).

Macie już pomysł, co chcecie poprawić w Płocku ze środków Budżetu Obywatelskiego? Zgłaszajcie się do nas – nagłośnimy Wasze pomysły! Piszcie na: redakcja@petronews.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU