Wioślarze z Płocka zaprezentują się na Mistrzostwach Europy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W ostatni weekend, 25 i 26 czerwca wioślarze z całej Polski rywalizowali podczas turnieju w Kruszwicy o miejsca w reprezentacjach juniorów na Mistrzostwa Europy. W zawodach uczestniczyło 35 młodych zawodników z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Pierwszego dnia ścigały się jedynki i dwójki bez sternika. Wśród 27 dwójek bez sternika wystartowało aż 8 osad z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Rywalizacja w tej konkurencji była bardzo zacięta. Ostatecznie w finale popłynęły dwie osady z Płocka: drugie miejsce zajęła osada: Michał Sobiecki i Mateusz Cywiński, zaś na piątej pozycji przypłynęli: Bartek Donarski z Jakubem Aleksandrowiczem. Obie te osady przygotowywały się do tych zawodów pod okiem trenera kadry juniorów Wojciecha Jankowskiego. W śród 35 jedynkarzy popłynął w wyścigach kontrolnych najlepszy płocki skifista – Janek Domeradzki. Po słabszym przedbiegu zakwalifikował się do finału C, który zdecydowanie wygrał uzyskując piąty czas zawodów.

Wśród wyścigów juniorek młodszych wartościowy wynik osiągnęły jedynkarki: Wiktoria Dziwota był trzecia, a Oliwia Nowakowska czwarta. Swój pierwszy start na pełnym dystansie zaliczyli młodzicy w czwórce ze sternikiem: Jakub Pszczółkowski, Kacper Klujew, Jakub Boryszewski, Wiktor Igielski i sternik Mateusz Boniecki. Chłopcy, z uwagi na małe doświadczenie i brak obycia na torze musieli uznać wyższość kolegów z Bydgoszczy i zajęli drugie miejsce.

W drugim dniu regat, wyścigami kontrolnym były czwórki bez sternika i dwójki podwójne. W czwórkach wśród 16 zgłoszonych do rywalizacji osad, cztery były z Płocka. Nasi zawodnicy – Bartek Donarski, Michał Sobiecki, Mateusz Cywiński i Kuba Aleksandrowicz, minęli linię mety, jako pierwsi, co jest dużym osiągnięciem, bo wyścig stał na bardzo wysokim poziomie.

W efekcie tego wyścigu, jak i sobotnich zmagań, ci wioślarze oraz  sternik Jakub Opasiński wystartują 9 i 10 lipca w składzie polskiej ósemki na Mistrzostwach Europy Juniorów. Impreza odbędzie się w litewskich Trokach, na torze wioślarskim, u stóp słynnego zamku Jagiełłów. Janek Domeradzki, w licznie obsadzonej konkurencji dwójek podwójnych (24 osady), wywalczył piąte miejsce płynąc w ścisłym finale, jako jedyna osada juniorów młodszych. I on, wraz ze swoim kolegą z osady AZS-u Kraków wystartuje w ramach reprezentacji Polski na regatach Coupe de la Jenesse, które odbędą się w Poznaniu pod koniec lipca.

W Kruszwicy próbowali swoich sił również juniorzy młodsi w czwórkach ze sternikiem. Osada w składzie: Mateusz Kurowski, Eryk Ciesielski, Miłosz Kalota, Alan Jabłoński, sternik Sebastian Rutkowski zajęła drugie miejsce pierwszego dnia, zaś drugiego dnia miała popłynąć w składzie czwórki bez sternika juniorów młodszych. Jednak sobotnia wieczorna nawałnica, która przeszła nad Kruszwicą, wyrządziła wiele szkód i zniszczyła między innymi ich łódź, przez co chłopcy w niedzielę nie mogli wystartować.

Dla młodych, płockich wioślarzy był to ostatni sprawdzian przed najważniejszymi imprezami sezonu. A w tym roku zapowiada się pracowicie. 9 i 10 lipca odbędą się Mistrzostwa Europy w Trokach z udziałem 5 zawodników z Płocka. 16 i 17 lipca są Mistrzostwa Polski Juniorów w Poznaniu. 23 i 24 lipca odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików w Kruszwicy. Od 4 do 7 sierpnia wioślarze powalczą na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kruszwicy. A w dniach 20-28 sierpnia odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów w Rotterdamie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji