REKLAMA

Rozmowa z Aleksandrą Kwiecińską, rozgrywającą SMS-u ZPRP Płock

REKLAMA

Już w najbliższą niedzielę szczypiornistki SMS-u Płock, z Aleksandrą Kwiecińską w składzie, wrócą do rywalizacji w I lidze. W ramach 11. kolejki młode zawodniczki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego rozegrają wyjazdowy mecz z drużyną Korony Handball Kielce. Czy uda się im zdobyć dwa cenne punkty? Sama zawodniczka twierdzi, że tak.

SMS po rundzie jesiennej zajmuje 10. lokatę w tabeli. Czy to miejsce was satysfakcjonuje, czy też liczyłyście na lepszą pozycję?Oczywiście to miejsce nie jest dla nas satysfakcjonujące, stać nas na lepszy wynik. Mamy nadzieję, że po drugiej rundzie zajmiemy wyższą lokatę.

PowiązaneTematy

I my też mamy taką nadzieję. W grudniu przebywałyście na zgrupowaniu w Oldenburgu. Jak wyglądały wasze przygotowania do dalszej części sezonu?
Zgrupowanie w Oldenburgu było z jednej strony wyjazdem rekreacyjnym, gdyż oprócz treningów czas spędzałyśmy również w inny sposób, na basenie, ściankach wspinaczkowych, czy zakupach. Zagrałyśmy tam trzy mecze z drużynami z pobliskich miejscowości oraz odbyłyśmy kilka treningów, w tym jeden z trenerem drużyny Oldenburga, który występuje w Bundeslidze.

Czyli zgrupowanie w Oldenburgu było doskonałym wyjazdem na poprawę kondycji i odstresowania się?
Tak, cieszyłyśmy się z tego wyjazdu, gdyż było to coś innego niż mamy na co dzień. Bardzo miło spędziłyśmy tam czas, było miejsce na relaks, jak również na treningi i mecze.

Okres świąteczno-noworoczny to przede wszystkim czas na zasłużony odpoczynek oraz celebrowanie tego momentu wśród najbliższych. A jak ten czas wyglądał u Ciebie?
Czas wolny spędziłam w domu z rodziną oraz przyjaciółmi. Odpoczęłam trochę od piłki ręcznej i treningów, więc mam nadzieję, że drugą rundę zacznę z pozytywną energią. Cieszę się, że mogłam spędzić trochę więcej czasu w domu.

Już w niedzielę zmierzycie się z zespołem Korony Kielce. Czego możemy spodziewać się po tym meczu?
Na pewno będziemy starały się zagrać jak najlepiej i chcemy przywieźć z Kielc dwa punkty. Myślę, że kielecka drużyna jest jak najbardziej w naszym zasięgu.

Jak zapewne zauważyłaś, pojedynki płocko-kieleckie w naszym mieście wzbudzają dużo emocji i zainteresowania. Czy wy do tego meczu podchodzicie jakoś bardziej nastawione, czy raczej tak samo jak do każdego innego spotkania?
Wydaje mi się, że raczej tak samo jak do każdego meczu. Wszystkie spotkania są dla nas tak samo ważne i staramy się podchodzić do nich w pełni skoncentrowane i zmotywowane.

Jak to się w ogóle stało, że znalazłaś się w drużynie SMS ZPRP?
Podczas Mistrzostw Polski w Dźwirzynie, na których byłam ze swoją drużyną, zostałam zauważona przez trenerów SMS-u i zaproponowano mi przyjście do szkoły, która wtedy znajdowała się w Gliwicach. Gdy przeniesiono szkołę do Płocka, ja również się przeniosłam.

W takim razie jak podoba Ci się Płock?
Płock to ładne miasto, szczególnie podoba mi się Wzgórze Tumskie. W wolnych chwilach lubię chodzić do kawiarni na Starym Rynku.

Grasz również w kadrze Polski U-19. Jak sobie radzisz w reprezentacji?
W reprezentacji bywa różnie. Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać w kadrze i pojechać na kwietniowe eliminacje do Mistrzostw Europy.

Oprócz wyjazdu na eliminacyjne mecze, jakie jeszcze cele sportowe stawiasz przed sobą w najbliższym czasie?
Przede wszystkim dobrze prezentować się w lidze i po zakończeniu szkoły znaleźć się w dobrym klubie.

A czy otrzymałaś już takową propozycję od jakiegoś klubu?
Jeszcze nie. Mam nadzieję, że coś się pojawi zanim skończę szkołę.

Dziękujemy Ci za fajny wywiad i poświęcony czas, a także trzymamy kciuki, żebyś po zakończeniu szkoły znalazła dobry klub i tam się spełniła.
Ja również dziękuję i życzę wszystkiego najlepszego.