REKLAMA

Region płocki: 30 potwierdzonych nowych przypadków zakażenia. Zbliżamy się do żółtej strefy?

REKLAMA

Na terenie Płocka i powiatu płockiego potwierdzono minionej doby 30 przypadków zakażenia koronawirusem. To najwyższa liczba zachorowań od początku epidemii w Polsce. Na liście powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami znajduje się już Włocławek. Czy grozi to również w Płocku?

Głównym ogniskiem zakażeń na terenie Płocka i powiatu płockiego są domy pomocy społecznej – „Przyjaznych Serc” w Płocku i „Nad Jarem” w Nowym Miszewie. W tym ostatnim potwierdzono zakażenie u 18 pensjonariuszy i 3 pracowników. Jak informowaliśmy, zmarła pierwsza pacjentka zakażona koronawirusem z DPS „Przyjaznych Serc” w Płocku. Obecnie w szpitalu w Siedlcach przebywa 4 pensjonariuszy płockiego DPS, 2 osoby są na oddziale zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, potwierdzone zakażenie koronawirusem ma również 5 pracowników.

Nie żyje pacjentka „0” z płockiego DPS. Kolejne osoby z potwierdzonym zakażeniemW ostatniej dobie łącznie na terenie Płocka i powiatu płockiego przybyło 30 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Na kwarantannę domową trafiło 127 osób, 30 osób objęto izolacją domową, nadzorem epidemiologicznym objęto 3 osoby, a do szpitala trafiły 2 osoby podejrzane o zakażenie Sars CoV-2. W statystykach ujęto też zmarłą pacjentkę DPS w Płocku. Przybyło jednak ozdrowieńców – to 8 osób.

Jeśli sytuacja nie poprawi się, Płock może trafić na listę powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami. Od 3 października na tej liście pojawi się już sąsiedni Włocławek. W powiecie aleksandrowskim, który od soboty będzie w strefie czerwonej, jest obecnie 126 osób zakażonych koronawirusem. Na terenie Płocka i powiatu płockiego – 90 osób.

Stan danych w powiecie płockim na godzinę 13 w dniu 1 października:

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 830/ (127)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 69/ (30)
 • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 30/ (3)
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 24/ (2)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 269/ (30)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 7/ (1)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 172/(8).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Pracownik. says:

  A dla mnie ta pacjentka miała imię i nazwisko, ulubione potrawy i ubrania . To że była w sędziem wielu nikomu nie daje prawa do oceny czy jej czas już nadszedł .

 2. woj says:

  no tak ale gdyby się nie zaraziła to jeszcze trochę by pożyła zapewne

  • asia says:

   dokładnie. ale tłukom, którzy studiują teraz wirusulogię na uniwerku google’a, tego nie wytłumaczysz. większość ludzi 65+ bierze od czegoś tabletki, ten od nerek, tamten od ciśnienia, ktoś inny od tarczycy. i mogli by tak żyć sobie jeszcze 20 lat gdyby nie covid. ale tłuk zawsze powie, że to choroby współistniejące albo spisek Gates’a…

 3. ........ says:

  Nie żyje pacjentka „0” z płockiego DPS – A dlaczego nie napiszecie nic więcej o tej pacjentce? 85-letnia kobieta, u której jako pierwszej z płockiego DPS-u wykryto koronawirusa. Pacjentka leczyła się na wiele chorób współistniejących – w tym kardiologicznych. 85 letnia kobieta z wieloma chorobami, a w tym choroba serca, ale najważniejszy jest Covid 19 nie? Idźcie w piździec z tym swoim wirusem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU