REKLAMA

Ratusz w Sierpcu będzie remontowany. Częściowo zmieni funkcję

REKLAMA

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu da nowe życie zabytkowemu Ratuszowi w Sierpcu. Dzięki wsparciu z UE obiekt zostanie wyremontowany i zaadaptowany do pełnienia funkcji kulturalno-edukacyjnej.

Zabytkowy XIX-wieczny Ratusz w Sierpcu doczeka się odnowienia dzięki środkom z Unii Europejskiej. Muzeum Wsi Mazowieckiej otrzymało 817 tys. zł na przeprowadzenie prac, które dadzą nowe życie pięknemu obiektowi. 28 lipca podpisano w tej sprawie umowę między samorządem Mazowsza i instytucją.

PowiązaneTematy

Unia Europejska wspiera ochronę dziedzictwa kulturowego na Mazowszu. Dzięki temu zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy mają łatwiejszy dostęp do wiedzy o historii, warunkach społecznych, gospodarczych i zwyczajach poprzednich pokoleń.

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu przeprowadzi kompleksową modernizację i adaptację obiektu na cele kulturalno-edukacyjne. Zaplanowane prace zakładają przywrócenie pierwotnego układu wnętrz XIX-wiecznej siedziby władz miejskich, a także odtworzenie pomieszczeń.fot. facebook.com Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Miejsce to stanie się przestrzenią do organizacji wystaw, wykładów, spotkań, czy zajęć związanych z historią Mazowsza. W budynku powstanie sala edukacyjna wyposażona w ekran multimedialny, monitory dotykowe, a także profesjonalne nagłośnienie.

Obiekt zostanie także dostosowany do wymagań konserwatorskich stawianych w przypadku wypożyczania wystaw. Nowoczesna instalacja klimatyzacyjna pozwoli na zapewnienie stałej temperatury i wilgotności pomieszczeń, aby chronić cenne eksponaty. Odpowiednie oświetlenie ułatwi z kolei oglądanie prezentowanych dzieł.

W odnowionych przestrzeniach ratusza znajdzie się również miejsce na Punkt Informacji Kulturalnej Mazowsza, gdzie każdy zainteresowany otrzyma przydatne informacje. Całkowita wartość inwestycji to 3 953 826,63 zł, z czego z Unii Europejskiej pozyskano 817 991,14 zł.

fot. facebook.com Muzeum Wsi Mazowieckiej w SierpcuREKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU