Ratusz rozstrzygnął przetarg. Wiemy, kto wybuduje kryte boisko

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Urząd miasta rozstrzygnął przetarg na budowę krytej hali dla dzieci, która powstanie przy stadionie Wisły Płock. Budowa zwycięskiego projektu drugiej edycji budżetu obywatelskiego kosztować będzie ponad 3 mln złotych.

Kryte boisko to zwycięski projekt drugiej edycji budżetu obywatelskiego, autorstwa Piotra Gryszpanowicza. Ratusz ogłosił przetarg, w ramach którego wpłynęło pięć ofert – co ciekawe, żadna z nich nie pochodziła z Płocka. Urząd miasta wybrał najkorzystniejszą z nich, złożoną przez firmę Interhall z Katowic. Koszt zaprojektowania i wybudowania hali pneumatycznej wykonawca wyliczył na 3,247 mln złotych – a więc ponad milion złotych więcej, niż przewidywał autor projektu. Boisko ma zostać wykonane do 10 listopada.

Interhall specjalizuje się w budowie obiektów sportowych. Katowicka firma ma w swoim portfolio m.in. budowę kortów tenisowych, boisk i hal sportowych.

Kryte boisko do piłki nożnej powstanie na terenie Wisły Płock. Projekt zakłada budowę dwóch przylegających do siebie boisk o wymiarach takich, jak boiska typu Orlik. Obiekty te zostaną przykryte specjalnym balonem – tzw. halą pneumatyczną. Dzięki temu dzieci i młodzież będą mogły bezpłatnie uczyć się gry w piłkę przez cały rok. Na projekt autorstwa Piotra Gryszpanowicza zagłosowało ponad 10 tysięcy płocczan.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji