REKLAMA

Ratusz rozstrzygnął przetarg. Wiemy, kto wybuduje kryte boisko

REKLAMA

Urząd miasta rozstrzygnął przetarg na budowę krytej hali dla dzieci, która powstanie przy stadionie Wisły Płock. Budowa zwycięskiego projektu drugiej edycji budżetu obywatelskiego kosztować będzie ponad 3 mln złotych.

Kryte boisko to zwycięski projekt drugiej edycji budżetu obywatelskiego, autorstwa Piotra Gryszpanowicza. Ratusz ogłosił przetarg, w ramach którego wpłynęło pięć ofert – co ciekawe, żadna z nich nie pochodziła z Płocka. Urząd miasta wybrał najkorzystniejszą z nich, złożoną przez firmę Interhall z Katowic. Koszt zaprojektowania i wybudowania hali pneumatycznej wykonawca wyliczył na 3,247 mln złotych – a więc ponad milion złotych więcej, niż przewidywał autor projektu. Boisko ma zostać wykonane do 10 listopada.

Interhall specjalizuje się w budowie obiektów sportowych. Katowicka firma ma w swoim portfolio m.in. budowę kortów tenisowych, boisk i hal sportowych.Kryte boisko do piłki nożnej powstanie na terenie Wisły Płock. Projekt zakłada budowę dwóch przylegających do siebie boisk o wymiarach takich, jak boiska typu Orlik. Obiekty te zostaną przykryte specjalnym balonem – tzw. halą pneumatyczną. Dzięki temu dzieci i młodzież będą mogły bezpłatnie uczyć się gry w piłkę przez cały rok. Na projekt autorstwa Piotra Gryszpanowicza zagłosowało ponad 10 tysięcy płocczan.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU