REKLAMA

Ratusz oszczędza i zabiera gminom świąteczne linie

REKLAMA

Przez siedem dodatkowych dni mieszkańcy okolic Płocka, którzy nie dysponują własnym transportem, będą mieli problem z dostaniem się do naszego miasta. A wszystko dzięki „zaradnym” pracownikom Oddziału Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu Drogowego, komórce podległej Urzędowi Miasta Płocka.

Pracownicy całodobowych zakładów pracy, którzy pracują siedem dni w tygodniu w systemie zmianowym, będą mieli spory problem z dojazdem do pracy w dni ustawowo wolne. 1 i 6 stycznia, w pierwszy i drugi dzień świąt wielkanocnych, zielone świątki oraz 25 i 26 grudnia, autobusy komunikacji miejskiej nie będą jeździły do okolicznych gmin.

Mieszkańcy miejscowości położonych poza granicami miasta, zostali w te dni pozbawieni jakiejkolwiek komunikacji z miastem. – Komunikacja Miejska Płock jako operator nie odpowiada za przygotowanie rozkładów jazdy, zajmuje się tym komórka urzędu miasta, Odział Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu Drogowego – poinformowała nas Anna Kicińska, rzecznik prasowy Komunikacji Miejskiej. – Po analizie wykorzystania przez pasażerów linii podmiejskich w dni świąteczne, w porozumieniu ze wszystkimi gminami podjęto decyzję o wstrzymaniu kursów na tych liniach. Decyzja ta podyktowana została ekonomią – dodała.

– Po analizie wykorzystania przez pasażerów linii podmiejskich w dni świąteczne, w porozumieniu ze wszystkimi gminami podjęto decyzję o wstrzymaniu kursów na tych liniach. Decyzja ta podyktowana została ekonomią – Anna Kicińska, Komunikacja Miejska w Płocku

Co może w tej sytuacji potencjalny pasażer? Właściwie nie mamy wpływu na urzędowe decyzje, jednak idąc w tym roku do urn wyborczych, powinniśmy wziąć pod uwagę jakie porozumienia podpisano, nie pytając nas o zdanie. Mieszkańcy mogą również zaoszczędzić… wkład w długopisie i nie postawić krzyżyka przy nazwisku obecnego wójta czy prezydenta.No cóż, zamiast się rozwijać, cofamy się jako społeczeństwo i to za własne pieniądze. Władza chwali się taborem Komunikacji Miejskiej, wciąż wymienianym na nowszy, biletomatami w autobusach, informacjami dźwiękowymi czy pojazdami niskopodłogowymi. No i wszystko jak w pięknej komunikacyjnej bajce, ale… w dzień powszedni. W święta, kiedy człowiek przybity jest samą perspektywą pracy w teoretycznie wolne dni, musi jeszcze martwić o to, jak do pracy dojechać. Nie wspominając o tym, że akurat wolne dni to idealna pora na wybranie się do kina, teatru, na wystawę, koncert czy na dobrą kawę ze znajomymi do restauracji. Zdaje się jednak, że sztuka i kultura, według rozkładu jazdy Komunikacji Miejskiej, jest tylko dla mieszkańców Płocka.
Czytamy wpisy na facebooku oraz forum KM oburzonych pasażerów.
Pozwolimy sobie zacytować kilka z nich, oczywiście omijając wulgaryzmy, których nie brakuje pod adresem Komunikacji Miejskiej.

Siecienianin – forum KM
Co to ma znaczyć, że 1 i 6 stycznia nie ma żadnych kursów autobusów? Czy ludzie mają wracać 1 stycznia do domów pieszo? Byłem zwolennikiem zmian w komunikacji, myślałem, że wszystko idzie w dobrą stronę ale to jest po prostu śmiechu warte. Bilety coraz droższe, a kursów coraz mniej. Nic tylko jeździć samochodem, komunikacja może pocałować się w nos. Jeden wielki syf.

Ptyś – forum KM

Zgadzam się z Siecienianinem w 100%. KM ma gdzieś pasażerów mieszkających poza Płockiem. Co mają zrobić ci którzy nie posiadają samochodu? Z jednej strony KM robi a raczej mówi, że robi wszystko, aby ludzie przesiedli się z samochodów do autobusów, z drugiej strony częstuje nas takim „kwiatkiem”. Zrozumiałabym ograniczenie kursów do dwóch na dzień (po jednym rano i wieczorem), ale ŻADNEGO na wszystkich liniach?! Jeżeli KM chciała zaoszczędzić, to przecież można byłoby połączyć kilka linii, których trasy są podobne, w jedną specjalną (coś podobnego do linii uruchomionych w Wigilię). Takie postępowanie z pasażerami zostałoby na pewno odebrane inaczej niż obecnie.(…)

Agnieszka – facebook
Jako, że mieszkam za miastem doznałam szoku zobaczywszy ze dzięki wam transportowi (piiii) cofam się do średniowiecza i, że 1 stycznia i 6 stycznia połączenia z miastem nie mam. Gratuluję pomysłowości temu idiocie, który to wymyślił. Gratuluję całkowitego (piii) się i 8 dni jeżdżenia jak w święta pomimo tego, że kraj pracuje normalnie! Piątek jest normalnym dniem (piii) i poniedziałek też się do tych dni zalicza. Oburzenie moje nie zna granic. Przyrzekam dam na mszę za to żeby powstała firma konkurencyjna dla was (piii) monopoliści, a ja mijając się z wami na trasie będę pokazywać wam to na co zasługujecie, czyli środkowy palec mojej ręki. No, ale jaki (piii) prezes, taka firma.

Lena Rowicka

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 0

 1. agnieszka says:

  realista ………mieszkam za miastem choc mam mieszkanie na podolach . NIe musze byc posiadaczka samochodu .Place za bilet miesieczny jestem uczciwa i chcialabym zeby mnie jako pasazera traktowano bardziej powaznie . Wystarczylyby tlyko dwa kursy autobusow za miasto by ludziom dac alternatywe na przemieszczanie sie tam gdzie chce i kiedy chce . Niestety po przeczytaniu twoich bezargumentowych komentarzy stwierdzam fakt ,ze to Ty stoisz nizej intlektualnie odemnie , a poniewaz twoj intelekt oscyluje poznizej sredniej krajowej , a ja dyskutuje tylko z rownymi badz madrzejszymi od siebie uwazam dyskusje z toba za zakonczona . ps. poniewaz czepiasz sie wartosci slownej zawartej w komentarzach w wyzej zamieszczonym artykule zaznaczam ,ze jest wolnosc slowa i zyjemy w epoce hejterskiej nie widze problemu w emanowaniu swoimi uczuciami za pomoca wpisow pod jakimkolwiek artykulem ;) no chyba ,ze jestes czlonkiem zarzadu KM badz jednym z idiotow pracujacych w jakies radzie gminnej i bierzej zbyt emocjonalnie ten artykul do siebie :) a gdybys chcial drogi realisto przedyskutowac kwestie problemow wynikajacych z nieudolnosci sterowania firma komunikacyjna oraz zarzadzania pieniedzmy poszczegolnych gmin zapraszam do szerszej dyskusji . Pozdrawiam i zalecam szlifowanie swojego intelektu , bo wyznaje zasade ,zeby uwazac sie za osobe inteligentna trzeba nia byc naprawde ,a twoj tok myslenia , niejasnosc wypowiedzi i nielogiczne rozumowanie ,aspoleczna postawa i brak zrozumienia wskazuje na dosyc duze intelektualne braki . pozdrawiam AGNIESZKA

 2. realista says:

  Jak ktoś mieszka na wsi to niech się nie dziwi, że z Płocka nie przyjedzie po niego czy 2 osoby autobus, który pali 40 litrów paliwa na 100 km. Jak Wam się nie podoba, to kupcie mieszkanie na Podolach i temat rozwiązany. A wulgaryzmy i brak kultury? No cóż, jak się nie ma za dużo argumentów to się bluzga i tupie. Myślę, że rozsądni wolą, aby kasa przeznaczona na ewentualne zaspokojenie oczekiwań kilku osób (ciekawe, czy w ogóle krzykacze skorzystaliby z tych połączeń) została wydana z pożytkiem dla ogółu. Już widzę te tłumy pasażerów jadących na kawę do Płocka i do teatru. (buu ha ha). Szczególnie w Trzech Króli. Sam mieszkam na wsi, też chciałbym żeby autobusy kursowały co 15 minut i najlepiej za darmo i szukam frajera co za to zapłaci. Bo z budżetu gminy (czyli moich podatków) nie pozwolę marnotrawić pieniędzy.Won, łapy precz.
  Podsumowując dobra decyzja. I rzeczywiście wyborcy ją ocenią, myślę jednak, że z korzyścią dla gospodarza.
  Szkoda, że zabrakło zwykłej dziennikarskiej rzetelności w szerszym zbadaniu problemu. Chociażby opinii innych pasażerów, którzy muszą pokryć koszty taksówki dla sfrustrowanych fanów teatru i kawy w Trzech Króli i np. w niedzielę Wielkanocną. Proponuję poprosić sąsiada o darmową podwózkę, A co! Niech płaci, bo JA mam potrzebę, bo MNIE się należy.
  Jaki redaktor – taki artykuł.

  • Bart Simpson says:

   I ktoś ma łazić i szukać ludzi którzy będą mieli taka opinię jak ty? W imię czego i za co? Płacisz mu? Tak szukasz oszczędności ale inni mają popylać bo tobie opinia nie pasuje. Dziwak

   • Max says:

    to na bank kierowca. cieszy się że ma wolne i dolepia teorie

   • realista says:

    Argumenty, a nie dziamkanie, poproszę.

    Ach ci jasnowidze. Kierowca… hmmm. :-)

    Dlaczego wg Was autobus ma jechać 20 km poza Płock po osobę, która chce pojechać na kawę do Płocka w Trzech Króli? A później jeszcze ją odwieźć.

    Zaproponujcie koleżance darmową usługę transportową (albo za bilet), a nie oglądacie się na kasę gminy. Będzie tanio i ekologicznie.

   • Michał P says:

    Komunikacja publiczna jest jak sama nazwa wskazuje PUBLICZNA i nie może kierować sie takimi wytycznymi z ekonomii jak prywatna taksówka. Nie każdy kurs jest najbardziej opłacalny ale każdy służy ludziom. Nie można odcinać ludzi od swiata bo autobus pali 40 litrów ropy jak piszesz i ktoś nie zarobi

   • realista says:

    Dzięki za merytoryczny głos w dyskusji. Ja uważam, że sens wysyłania autobusu jest wtedy, kiedy zainteresowanie połączeniem jest przynajmniej kilkuosobowe. Nie dysponuję wiedzą ile osób potrzebuje skorzystać z komunikacji zbiorowej w Trzech Króli, ale jeśli jest taka potrzeba macie radnych, sołtysów i możliwość bezpośredniego zgłoszenia problemu w Urzędzie Gminy. Jestem przekonany, że gdyby było zapotrzebowanie na komunikację publiczną (a nie „prywatną”) autobus pojawiłby się w rozkładzie jazdy.

   • agnieszka says:

    po co ma jechac po mnie autobus ???? czyz to nie oczywiste ???place i wymagam :))) aha i jeszcze jedno jako ,ze jestem inteligentna zapytam sie co oznacza slowo : dziamganie ???? nie ma owego slowa w slowniku polskim ,ale zapewne istnieje w slangu wiejskim .prosze o zdefiniowanie :)

   • realista says:

    Pozwól na ocenę swojej inteligencji specjalistom. Twoje ego ci źle podpowiada. I jeszcze jedno – popracuj nad ortografią i interpunkcją (trudne słowa), Dziamganie to te dźwięki i wyrazy, które z siebie wydajesz. To dlatego niema tego pojęcia w słowniku.

   • agnieszka says:

    no coz dyskutowac z toba juz nie bede , bo jestes pospolitym prostakiem :) moja proba zmnipulowania ciebie i wylonienia na wierzch twojej prostackiej natury udala sie .Reszta przegladajacych ten artukul poczyta sobie twoje tekstyczne wypociny . Bardzo dziekuje za przeprowadzenia tej manipulacji arogancki prostaku :) mielgo wieczoru . ps . uwielbiam kiedy ktos taki jak ty sie nazbyt irytuje i pokazuje swoje prawdziwe oblicze wszedles tu jako inteligent a wyszedles jako typowy socjopata :)

   • realista says:

    Twój stan wymaga leczenia specjalistycznego. Zwykły lekarz rodzinny jest za słaby.

  • Kierownik says:

   Frustrat jesteś i tyle. Wracaj na zajezdnie ;)

  • ewunia says:

   pracujesz w szpitalu człowieku „realisto”….no cóż, twój „wywód” powala, brakiem….IQ ( ilorazem inteligencji) nie wiem, czy masz pojęcie co to znaczy, ale jakby coś, wpisz w gogle albo wikipedię. Autor artykułu, to według mnie człowiek, który realnie patrzy na świat. A ty człowieku…niby „realisto” , ile zarabiasz, stać cię na bmw, opla, czy nie wiadomo co….Powiem ci krótko, żabko- oby nie użyć słowa dużo gorszego. No to jeśli masz auto, zarobki masz takie, że stać cię na utrzymanie i nie kradniesz, ani nie jesteś kolejnym właścicielem firmy typu krzak, ogarnij się. Rozumiesz? Pewnie nie, bo szare komórki to coś, o czymś kiedyś cię uczyli, a tobie bidulku pozostał na jego miejscu mały, wysuszony orzeszek na dodatek lakowy:) Pomimo braku wiedzy pozdrawiam, bo może kiedyś coś pojmijesz o ile ktos przestanie sterować twoimi pozostałościami po mózgu….:) Pozdrawiam i życzę abyś kiedyś nie miał czym dojechać, ani wrócić z pracy …

   • realista says:

    IQ powiadasz. Zamiast skupić się na problemie, próbujesz nieudolnie obrażać innych. W twoim wpisie nie ma nic o problemie, a widać tylko twoją bezsilność i prowincjonalizm. Zmartwię cię – twoje tryskanie jadem nie robi na mnie wrażenia. Nie podejmę tej dyskusji bo nie mam z kim.

   • agnieszka says:

    jestes czescia tego prowincjonalnego spoleczenstwa .Obrazanie samego siebie czyni ciebie realisto idiota :)

   • realista says:

    Fakt zamieszkiwania na wsi nie czyni z nikogo prowincjalnego dupka. A zachowanie i owszem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU