REKLAMA

Radni z Podolszyc protestują: „Nie zabierajcie nam dyżurnych”

REKLAMA

Radni osiedlowi z Podolszyc rozpoczęli protest przeciwko planowanym likwidacjom stanowisk dyżurnych w tamtejszym komisariacie. – Pozbawi to nas wszystkich sił, które jako jedyne były zdolne do szybkiego reagowania w obrębie osiedla – piszą w otwartym liście do komendanta płockiej policji insp. Jerzego Kalbarczyka.

O  tej sprawie zrobiło się głośno pod koniec marca. Z informacji, do których dotarła Gazeta Wyborcza, wynika, że komenda miejska w Płocku ulegnie reorganizacji, a jednym z jej elementów jest likwidacja pięcioosobowych zespołów dyżurnych na osiedlu Podolszyce i w Gąbinie – posterunku podległym płockiej komendzie. Radni osiedlowi z Podolszyc zaprotestowali. Według mieszkańców, dyżurni powinni pozostać na swoim miejscu, gdyż tylko w ten sposób zostanie zapewnione niezbędne płocczanom poczucie bezpieczeństwa.

PowiązaneTematy

Radni zaznaczają, że choć likwidacja „dyżurki” w komisariacie na Podolszycach nie jest równoznaczna z likwidacją całego komisariatu, to takie posunięcie uniemożliwi mieszkańcom osiedla zgłoszenie swojego problemu osobiście. Właśnie dlatego, choć żadna decyzja nie została jeszcze podjęta, radni osiedlowi protestują przeciwko pomysłowi likwidacji zespołów dyżurnych.

– Zachęcamy do rozmowy z nami jako bezpośrednimi reprezentantami osiedla, na których Państwa decyzja będzie miała bezpośredni wpływ – czytamy w otwartym liście, skierowanym do komendanta płockiej policji insp. Jerzego Kalbarczyka. – Bezpieczeństwo mieszkańców ma dla nas ogromne znaczenie. […] Dlatego też protestujemy przeciwko likwidacji zespołów dyżurnych w komisariacie na Podolszycach, bo pozbawi to nas wszystkich sił, które jako jedyne były zdolne do szybkiego reagowania w obrębie osiedla – zaznacza rada.

Autorzy otwartego listu, pod którym podpisali się wszyscy radni osiedlowi, mają też wątpliwości, czy działania policjantów nie znających terenu, a którzy w przypadku likwidacji dyżurki będą musieli dojechać na miejsce z centrum, będą skuteczne. – Jesteśmy gotowi współpracować z Komendą Miejską Policji w Płocku podobnie jak ze Strażą Miejską w każdym obszarze jej działania a zwiększającym bezpieczeństwo – deklarują radni osiedla Podolszyce.