REKLAMA

Przystanek Woodstock a Audioriver – czemu Płock płaci więcej?

REKLAMA

Przystanek Woodstock to obowiązkowa pozycja na mapie kultowych, wakacyjnych koncertów w Polsce. Audioriver też wyrobił już sobie markę. Jak wygląda porównanie tych dwóch festiwali w liczbach? Zobaczcie.

Zainteresował nas materiał, w którym organizatorzy kultowego festiwalu Woodstock zdradzają, jak wyglądają szczegóły finansowe tej imprezy. Co się okazuje?

PowiązaneTematy

Woodstock odwiedza aż… 700 tys. osób. Cały budżet tego festiwalu to 7 mln złotych, przy czym wsparcie z pieniędzy miejskich wynosi 250 tysięcy złotych. Warto przy tym wspomnieć, że wstęp na festiwal jest darmowy.

Dla porównania, w największym płockim festiwalu, Audioriver, w tym roku uczestniczyła gigantyczna jak na nasze warunki liczba 27 tys. osób. Ogólny budżet przygotowania tej imprezy nie jest nam znany, natomiast wparcie z pieniędzy miejskich wyniosło 1,4 mln złotych (w tym 200 tys. zł na wydanie jubileuszowej płyty). Bilety na festiwal kosztowały w przedsprzedaży od 160 zł, a na kilka dni przed imprezą, od 20 lipca – 250 zł.

Zobaczcie film, który w przejrzysty sposób obrazuje, jak finansowany jest Woodstock i jak Kostrzyn nad Odrą wspomaga organizację wydarzenia na swoim terenie.

woodstock_kostrzyn_