REKLAMA

Nowy Rynek przedłużeniem Tumskiej? Zobaczcie wizualizację nowej koncepcji

REKLAMA

Nowy Rynek to obszar posiadający szczególne znaczenie w strukturze przestrzennej Płocka, ze względu na lokalizację w centralnej części miasta. Obecnie stanowi miejsce, postrzegane jako niedoinwestowane i zdegradowane, łączące funkcję komunikacyjną, parkingową, handel, rzemiosło, usługi z nieurządzoną zielenią.

PowiązaneTematy

– Pożądane jest, aby przyszłe zmiany dotyczyły przekształcenia Nowego Rynku w centralną, atrakcyjną przestrzeń publiczną o charakterze wielofunkcyjnym, która będzie przyjazna i dostępna dla mieszkańców. W związku z tym, poczyniono działania zmierzające do rewitalizacji tego obszaru, poprzez opracowanie koncepcji zagospodarowania południowej części Nowego Rynku, które wykonała pracownia projektowa DWA Architektura i Urbanistyka Jacek Wnuk z Łodzi. Obszar, dla którego sporządzono koncepcję, stanowi teren od antypodkowy do ulicy Królewieckiej – mówią w ratuszu.

Autorzy nowego zagospodarowania przestrzeni Nowego Rynku zdecydowali się pozostawić dwukierunkowy ruch na ul. Królewieckiej, a we wschodnio-południowej części Nowego Rynku ograniczyć dostęp komunikacji samochodowej, poprzez wprowadzenie strefy ruchu jednokierunkowego (w kierunku ul. Królewieckiej) z priorytetem ruchu pieszego i funkcją dojazdową do posesji i miejsc postojowych, zlokalizowanych w tej części placu.Ważnym zagadnieniem projektowym było również połączenie Nowego Rynku z ul. Tumską. Autorom koncepcji zależało, aby przedłużenie ulicy Tumskiej na placu stanowiło w dalszym ciągu bezpieczną i atrakcyjną dla pieszych przestrzeń, stąd decyzja o wprowadzeniu w tej części placu priorytetu ruchu pieszego z pozostawieniem niezbędnego ruchu kołowego. Narożnik płyty placu, zbliżony do ul. Tumskiej, uzyskał utwardzone poszerzenie, połączone z chodnikiem w południowej części ul. Królewieckiej i wyjściem z ul. Tumskiej szerokim przejściem dla pieszych.

Zobaczcie wizualizację nowej koncepcji.  Co ważne, możecie składać swoje uwagi do projektu do 10 sierpnia 2015 r. pisząc e-mail na adres: architektura@plock.eu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU