REKLAMA

Przemówienia, nagrody, pasowanie – Włodkowic oficjalnie rozpoczął rok akademicki

REKLAMA

Kolejny rok akademicki w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica rozpoczął się oficjalnie w niedzielne południe. Na immatrykulacji pojawiło się wielu przedstawicieli władz samorządowych, służb miejskich czy innych ośrodków administracyjnych. 

PowiązaneTematy

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania pełnego hymnu przez chór akademicki. Potem przyszła kolej na przemówienie okolicznościowe. Tradycyjnie zaczął rektor, który zapewniał, że uczelnia jest w dobrej kondycji, jednocześnie krytykując władze centralne. – Mamy potwierdzenie kolejnych zmian legislacyjnych. Musimy się ciągle dostosowywać do zmian administracyjnych, by nie powiedzieć biurokratycznych. Stoi przed nami wiele wyzwań. Zapewniam, że mimo niżu demograficznego, ten rok był dla nas korzystny. Zaufało nam bardzo wiele osób – zapewniał prof. nzw. dr hab. inż. Paweł Kruszewski, rektor uczelni. – Otrzymaliśmy akredytację na informatykę oraz pielęgniarstwo, ciągle analizujemy rynek i dostosowujemy się. Naszych absolwentów cechuje nie tylko wiedza teoretyczna, ale i praktyczna. Człowiek pracujący w XXI wieku musi być być elastyczny – mówił rektor.

Rektor odczytał także list, jaki do społeczności akademickiej skierował Prezydent RP Andrzej Duda. Podkreślał w nim głównie wyzwania, jakie stoją przed uczelniami wyższymi w kraju. – Państwa praca zapewnia ciągłość władzy i przekazywanie jej dalszym pokoleniom. Państwa prace nie powinny trafiać na półki, ale wpływać na rozwój gospodarki kraju. Polska nauka może dostarczać więcej rozwiązań – pisał Prezydent RP.

Do zgromadzonych przemawiała także Elżbieta Gapińska, posłanka PO z naszego miasta. – Pomimo trudności, widzę, że uczelnia sobie radzi. Pozwolę sobie złożyć gratulacje, szczególnie dla studentów. Uczcie się, pracujcie, zdobywajcie wiedzę i podążajcie ścieżką waszego patrona. Wszystkiego dobrego i powodzenia – mówiła posłanka.Kolejną częścią uroczystości było oficjalne pasowanie przedstawicieli studentów. Wręczono także nagrody za prace dyplomowe wyróżnione w konkursie „Dyplom dla Płocka”. Nagrodzeni zostali: Marzena Zielińska za pracę pn. „Praca koordynatora rodzin zastępczych w ich środowisku wychowawczym na terenie Miasta Płocka” oraz Grzegorz Kobuszewski za pracę „Kompetencje interpersonalne studentów kierunków technicznych płockich uczelni wyższych, a potrzeby współczesnego rynku pracy”.

Po raz szesnasty wręczono także Medale Włodkowica. Tegorocznym laureatem został Łukasz Szczucki. Gratulujemy!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU