REKLAMA

Juwenalia Płockie – było nerwowo, ale pierwsze koncerty już zrealizowane

REKLAMA

Jak co roku, płockie samorządy studenckie zaprosiły na Juwenalia, które trwają kilka dni. Pierwszy dzień koncertowy to zazwyczaj największy stres dla organizatorów – w tym roku było wyjątkowo ciężko, ze względu na nagłe odwołanie występu przez Quebonafide. Na szczęście udało się załatwić zastępstwo, a studenci bawili się doskonale.

Płockie Juwenalia organizował w tym roku Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku, Rada Uczelniana Samorządu Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku oraz Parlament Studentów Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Na dwa dni przed koncertem otrzymali niemiłą wiadomość od zespołu Quebonafide.

„Ze względu na dużą intensywność pracy w ciągu ostatniego miesiąca, ogromną ilość koncertów i działań muzycznych, jesteśmy zmuszeni do odwołania występu na tegorocznej edycji Juwenaliów Płockich. Decyzja nie jest dla nas łatwa, ale zdrowie jest w tej sytuacji najważniejsze. Ekipa potrzebuje krótkiej przerwy na regenerację po to, żeby w kolejnych miesiącach, dawać wam tyle energii, ile otrzymywaliście od nas dotychczas. Liczymy na Waszą wyrozumiałość / Management”

Jak się okazało, nie tylko Płock został w ten sposób zaskoczony – koncerty zostały odwołane również we Wrocławiu, Zielonej Górze czy Rzeszowie. Na szczęście organizatorom udało się załatwić zastępstwo.

PowiązaneTematy

– Kochani dzisiejszy dzień był z pewnością wielkim zaskoczeniem dla wszystkich. Dla nas był on również wielkim wyzwaniem, które podjęliśmy. Po wielu godzinach rozmów, negocjacji i załatwiania formalności udało nam się pozyskać dwóch artystów, którzy dołączą do ekipy gwiazd Juwenaliów Płockich 2018, Peja i Kaen – napisali po południu we wtorek z ulgą organizatorzy juwenaliów, dziękując za wsparcie.

Pomimo tych problemów, koncerty w czwartek, 24 maja, przyciągnęły całą rzeszę studentów, którzy bawili się do późna na placu zielonym Politechniki. Oprócz Kaena i Pei, wystąpili Defis, Poparzeni Kawą Trzy i gwiazda wieczoru – zespół Enej. Tradycyjnie, o godzinie 20.30 nastąpiło przekazanie przez władze miasta symbolicznego klucza studentom.

W piątek od rana studenci zbierali myto na większych skrzyżowaniach w Płocku, wieczorem natomiast zaplanowany jest Wieczór Chwały i koncert klubowy Bracia Figo Fagot. W sobotę, 26 maja, odbędzie się koncert Juwe Bis na Placu Piknikowym „Dębowy”, a podczas niego: Festiwal piosenki studenckiej „Katorga”, koncert The Wall, Smolasty, Lej Mi Pół i Letni Chamski Podryw. Od godz. 20.45 trwać będzie Juwenaliowa Strefa Kibica, Finał Ligi Mistrzów.

Niedziela, 27 maja to czas relaksu – turniej siatkówki plażowej, piknikowanie, turniej we flanki, ognisko i Kino Pod Chmurką.

A tymczasem zobaczcie jak bawili się studenci podczas koncertowego wieczoru na terenach Politechniki.