REKLAMA

Pamiętacie jak wyglądała dawna jednostka wojskowa w Płocku? Można wrócić…

REKLAMA

(Nie)bezpieczna noc została zorganizowana przez Szkołę Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku w ramach Ogólnopolskiej Nocy Muzeów. Podczas imprezy nie zabraknie rycerzy, strzelnicy, sprzętów wojskowych i historycznych, służb mundurowych i ratowniczych czy pokazów.

(Nie)bezpieczna noc odbędzie się 20 maja od godz. 18 (al. Kilińskiego 12). Organizowana jest w ramach Ogólnopolskiej Nocy Muzeów. Obecny kampus uczelni mieści się na terenie byłej jednostki wojskowej. Noc Muzeów stała się idealną okazją by choć na chwilę obudzić w tym miejscu ducha wojskowości.

Podczas imprezy nie zabraknie rycerzy, strzelnicy, sprzętu wojskowego, a także będzie można zobaczyć pojazdy samodzielnych pododdziałów prewencji, ich wyposażenia, pojazdów historycznych, straży pożarnej, pokazów dynamicznych i technik interwencji. Pojawią się także motocykle policyjne, będzie można zobaczyć broń bojową, podejrzeć jak działa WOPR i laboratorium kryminalistyczne, a najmłodsi zwiedzający będą mogli pomalować sobie buzie.Na ekspozycji stałej zaprezentowane zostaną pojazdy, sprzęt oraz urządzenia będące na wyposażeniu Państwowej Straży Pożarnej, pojazdy policyjne oraz wojskowe pojazdy historyczne. Zwiedzający będą mogli zobaczyć jak wygląda wyposażenie funkcjonariuszy Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji, dowiedzą się o środkach ochrony funkcjonariuszy służby więziennej, a także dowiedzą się jak funkcjonuje laboratorium policyjne i jaki sprzęt oraz urządzenia posiada Komenda Miejska Policji w Płocku.

Pokazy dynamiczne oraz działania sekcji szturmowej w terenie zurbanizowanym odbędą się w godzinach: 18.30, 20.00 i 21.15. Pokaz samoobrony i techniki interwencji będzie można zobaczyć o 19.00, 20.45 i 21.45.
Ponadto na tych, którzy będą uczestniczyć w imprezie czeka obozowisko rycerskie, strzelnica sportowa, pokazy kamuflażu twarzy, izba żołnierska, ekspozycja sprzętu wysokościowego, punkt informacyjny Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, stoisko odzieży wojskowej i grochówka wojskowa.

Impreza organizowana jest we współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień w Płocku, Płockim Bractwem Kurkowym, Drużyną Rycerską Graal, Klubem Żołnierzy Rezerwy „Wiarus” w Płocku, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego, Komendą Miejską Policji w Płocku i Liroy Merlin.

Gastronomią zajęły się Zakłady Mięsne Peklimar (foodtruck), Restauracja Hotelu Petrochemia, która zaserwuje grochówkę z chleb i smalcem, a także Cafe Tumy.
Jak wyglądała dawna jednostka? Pokazujemy kilka zdjęć:

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU