REKLAMA

Dwa wypadki i sporo kolizji – policyjny raport weekendu

REKLAMA

Dwa wypadki, w których poszkodowani zostali kierowcy jednośladów, siedemnaście kolizji, czterech nietrzeźwych kierujących i trzydzieści pięć osób doprowadzonych do izby wytrzeźwień. Tak wygląda raport policyjny z pierwszego październikowego weekendu w Płocku oraz na terenie powiatu płockiego.

PowiązaneTematy

Pierwszy wypadek miał miejsce 4 października w Płocku na al. Piłsudskiego. Na miejscu niedzielnego zdarzenia płoccy policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem, prawdopodobnie fiatem ducato, zmieniając pas ruchu zajechał drogę motocykliście, który chcąc uniknąć kolizji zjechał w lewą stronę, uderzył w krawężnik, a następnie w sygnalizator świetlny. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Natomiast do drugiego z wypadków także doszło 4 października, tym razem w Staroźrebach na ul. Mostowej. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierowca mazdy wyprzedzając, uderzył w motorower, który skręcał w lewo. W wyniku tego zdarzenia, kierujący motorowerem doznał pęknięcia lewego obojczyka.

Z kolei jeśli chodzi o czterech zatrzymanych nietrzeźwych, ich zatrzymań dokonano na terenie powiatu, w miejscowościach: Gąbin, Bielsk i Pepłowo (gm. Bodzanów).

Przed minionym weekendem oraz w jego trakcie doszło również do pięciu zdarzeń kryminalnych. Każde z nich wystąpiło w Płocku.Dwa zdarzenia odnotowano w nocy z 1 na 2 października. Na ul. Granicznej włamano się do pomieszczenia gospodarczego, skąd skradziono narzędzia ogrodnicze i elektronarzędzia o wartości około 1200 zł. A na ul. Krótkiej porysowano lakier w jednym z zaparkowanych samochodów marki opel. W tym przypadku straty szacuje się na około 600 zł.

Kolejne kosztowe w skutkach zdarzenia miały miejsce w nocy z 3 na 4 października. Najpierw na ul. Szpitalnej doszło do włamania do pomieszczenia gospodarczego i kradzieży elektronarzędzi oraz portfela z zawartością pieniędzy i dokumentów, o łącznej wartości około 6900 zł. Natomiast na jednym z parkingów niestrzeżonych na ul. Wyszogrodzkiej, w samochodzie marki honda, wybito tylną szybę oraz wygięto dach. Wartość strat to około 3000 zł.

Ostatnie weekendowe zdarzenia również miało miejsce na ul. Wyszogrodzkiej. Tym razem 4 października, w jednym ze sklepów spożywczych skradziono znajdujące się na jego zapleczu pieniądze w kwocie 9000 zł.

Dodatkowo, w poniedziałek, 5 października usiłowano włamać się do sklepu rybnego na ul. Królewieckiej. Na szczęście, dzięki załączonemu alarmowi, do zdarzenia ostatecznie nie doszło.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU