Przechodzisz przez ulicę? Nie patrz w telefon!

REKLAMA

W Płocku odbyło się spotkanie policjantów z dziećmi, podczas którego młodzi ludzie mogli się dowiedzieć, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Wakacje to czas wolny od lekcji w szkole, jednak dla policjantów misja edukacyjna nigdy się nie kończy. 23 lipca w Płocku odbyło się spotkanie z dziećmi, które wakacje spędzają w naszym mieście. W trakcie spotkania funkcjonariusze przypomnieli młodym ludziom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci opowiedzieli dzieciom o przepisach istotnych do bezpiecznego jeżdżenia na rowerach. Nie zabrakło też informacji na temat tego, jak powinny być wyposażone jednoślady. Kolejnym bardzo istotnym problemem, o którym mówili funkcjonariusze, było używanie telefonów podczas przechodzenia przez ulicę.

PowiązaneTematy

Dzieci poznały bliżej kampanię „SMARTSTOP”, uświadamiającą o ryzyku przechodzenia przez ulicę podczas korzystania ze smartfonu. Policjanci podkreślili, że pieszy grający w grę lub piszący sms-a na smartfonie nie zwraca uwagi na to, co dzieje się na ulicy i bardzo często wchodzi pod nadjeżdżający samochód.

– Wakacje to wspaniały czas, który każdemu kojarzy się z odpoczynkiem i świetną zabawą. Pamiętać jednak należy, że aby wakacje były radosne, koniecznie trzeba przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Od bezpiecznych zachowań nie ma wakacji! – podkreślił Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

fot. materiały prasowe