REKLAMA

Przechodzisz przez ulicę? Nie patrz w telefon!

REKLAMA

W Płocku odbyło się spotkanie policjantów z dziećmi, podczas którego młodzi ludzie mogli się dowiedzieć, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Wakacje to czas wolny od lekcji w szkole, jednak dla policjantów misja edukacyjna nigdy się nie kończy. 23 lipca w Płocku odbyło się spotkanie z dziećmi, które wakacje spędzają w naszym mieście. W trakcie spotkania funkcjonariusze przypomnieli młodym ludziom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

PowiązaneTematy

Policjanci opowiedzieli dzieciom o przepisach istotnych do bezpiecznego jeżdżenia na rowerach. Nie zabrakło też informacji na temat tego, jak powinny być wyposażone jednoślady. Kolejnym bardzo istotnym problemem, o którym mówili funkcjonariusze, było używanie telefonów podczas przechodzenia przez ulicę.Dzieci poznały bliżej kampanię „SMARTSTOP”, uświadamiającą o ryzyku przechodzenia przez ulicę podczas korzystania ze smartfonu. Policjanci podkreślili, że pieszy grający w grę lub piszący sms-a na smartfonie nie zwraca uwagi na to, co dzieje się na ulicy i bardzo często wchodzi pod nadjeżdżający samochód.

– Wakacje to wspaniały czas, który każdemu kojarzy się z odpoczynkiem i świetną zabawą. Pamiętać jednak należy, że aby wakacje były radosne, koniecznie trzeba przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Od bezpiecznych zachowań nie ma wakacji! – podkreślił Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

fot. materiały prasoweREKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 2

 1. płocczanin says:

  A może równolegle trzeba było zorganizować spotkanie dla dorosłych? Na przykład pod hasłem: „Jesteś kierowcą? Skup się na drodze – nie korzystaj z telefonu!”.
  Nie ma dnia żebym nie widział piratów drogowych z telefonem przy uchu. Istną plagę stanowią pseudokierowcy, którym telefon przy uchu nie przeszkadza w pokonywaniu skrzyżowań, czy skrętów za którymi są przejścia dla pieszych.
  Ludzie opamiętajcie się! A jak się coś stanie to najlepiej uciec albo udawać zdziwionego.
  Taki apel do Policji – zajmijcie się odurzonymi telefonami kierowcami!

 2. Mama says:

  Niech zaczną karać tych co używają telefonu jadąc samochodem, a później niech uczą dzieci!
  Średnio 1na4 samochody prowadzone sa z telefonem w ręku! Obserwowane przeze mnie. Budżet Państwa by sie polepszyl. Może bezpieczeństwo na drodze również.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: