REKLAMA

Projekt dla dzieci z niepełnosprawnościami już od września

REKLAMA

„Pinokio – przedszkole dla wszystkich dzieci” – to nazwa projektu, który uzyskał właśnie dofinansowanie z funduszy unijnych. Dzięki niemu, 20 niepełnosprawnych dzieci będzie mogła skorzystać z niezbędnej rehabilitacji w ramach zajęć przedszkolnych.

Cel projektu to przede wszystkim zwiększenie dostępu do wysokiej jakości opieki wychowania przedszkolnego dla dzieci z niepełnosprawnościami na terenie Płocka. Jak się okazuje, nadal brakuje dostatecznej oferty w tym zakresie.

pinokio_plakat– Dzięki dofinansowaniu, rozbudowujemy nasze przedszkole i utworzymy 20 nowych miejsc dla dzieci – mówi właściciel przedszkola Pinokio. – Zainwestujemy także w dokształcanie nauczycieli przedszkolnych i wdrożymy specjalną ofertę edukacyjną dla dzieci, które wymagają wczesnego wspomagania rozwoju – tłumaczy.

Jak na razie, projekt realizowany będzie do 30 czerwca przyszłego roku, ale zakwalifikowane dzieci będą uczestniczyć w tym projekcie do 30 czerwca 2019 roku. Czworo nauczycieli z przedszkola ukończy w tym czasie studia podyplomowe w zakresie pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, liczba dzieci w przedszkolu zwiększy się o 20 przedszkolaków, a 26 z nich, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, zostanie objętych zajęciami dodatkowymi, stanowiącymi kompleksowe wsparcie wczesnego wspomagania rozwoju.

– Właśnie w tym celu przedszkole Pinokio będzie miała dwie, zaadaptowane i wyposażone sale terapeutyczne, do zajęć z integracji sensorycznej i doświadczania świata, a także doposażony plac zabaw. Nasz projekt zakłada dużą ilość godzin terapeutycznych dla każdego dziecka, przez cały czas trwania projektu. Ilość ta uzależniona jest od niepełnosprawności i indywidualnych potrzeb dzieci oraz dopasowana do wskazań terapeutów specjalistów – tłumaczą w przedszkolu Pinokio.Dlaczego tak ważna jest terapia dzieci z niepełnosprawnościami już na etapie przedszkolnym? – Objęcie edukacją przedszkolną dzieci niepełnosprawnych przede wszystkim zwiększa ich szanse prorozwojowe, poprawiając rokowania na niezależne życie w przyszłości, a przecież to jest największą obawą rodziców niepełnosprawnych maluchów – wyjaśnia właściciel przedszkola. – W naszych zajęciach dodatkowych będą mogły brać udział dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem, zespołem Aspergera, Całościowymi Zaburzeniami Rozwoju, upośledzeniem umysłowym, dysleksją ADHD, zespołem Downa czy z zaburzeniami mowy, koncentracji uwagi, opóźnieniem rozwoju psychomotorycznego – wymienia.

Właściciel Pinokia nie wyklucza, że po godzinach pracy przedszkola, sale terapeutyczne będzie można również wynajmować. – Dobrze wiemy, jak mało jest takich specjalistycznych pomieszczeń w Płocku. Choć powstają wciąż nowe, to i dzieci z niepełnosprawnościami, niestety, przybywa – mówi. – Jeśli chociaż w małym stopniu będziemy mogli przyczynić się do lepszej przyszłości tych dzieci, to zrobimy wszystko, aby tak się stało – dodaje z przekonaniem.

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Pinokio adresowane są do wszystkich dzieci z niepełnosprawnościami. W programie zaplanowano terapię integracji sensorycznej, wczesne wspomaganie rozwoju, terapię światłem, rewalidację, zajęcia z psychologiem i pedagogiem, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, gimnastykę korekcyjną, zajęcia logopedyczne czy fizjoterapię. Każde dziecko zostanie objęte indywidualnym planem wczesnego wspomagania rozwoju.

Aby dowiedzieć się więcej na temat projektu, możecie skontaktować się bezpośrednio z przedszkolem Pinokio pod numerem telefonu 24 366-14-18, e-mailem: przedszkolepinokio@poczta.fm lub osobiście w budynku przy ul. Padlewskiego 4B.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU